سخنگوی دولت ایران: آمریکا نماد امنیت کشور را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی ربیعی سخنگوی دولت ایران با بیان اینکه آمریکا نماد امنیت این کشور را هدف قرار داده اعلام کرد که در کنار نهادهای نظامی و همه ایرانیان به آمریکا «درس» می‌دهند و این کشور جواب «قاطعانه» از ایران دریافت می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 3 ژانویه 2020، علی ربیعی در گفت‌و‌گویی، سلیمانی را «نماد قدرت و همبستگی علیه ظلم» توصیف کرد که «سرمایه نمادین همه ایرانیان» بود.

او کشته شدن قاسم سلیمانی را باعث ظاهر شدن «چهره کریه آمریکا» قلمداد کرد و گفت: «قطعا دولت جمهوری اسلامی در کنار همه ایرانیان گرفتن انتقام سردار قاسم سلیمانی را حق خود و دفاع از منزلت و کرامت ایران می‌داند».

سخنگوی دولت ایران، به نقل از رهبر جمهوری اسلامی، تاکید کرد که ایران «هیچ‌گاه دنبال جنگ نبود»، اما از خودش «دفاع» می کند.
او با بیان اینکه «آمریکا خط قرمز ایران را رد کرد» از «پاسخ قاطع ایران» به این کشور خبر داد.

ربیعی افزود: «در کنار نهادهای نظامی و همه ایرانیان آنچنان درسی به آمریکا خواهیم داد که ترامپ و همه رئیس‌جمهورهای آمریکا به یاد داشته باشند که وقتی نماد امنیت کشوری را هدف قرار می‌دهند قاطعانه جوابشان را می‌گیرند».

گفتنی است، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی سپاه پاسداران، بامداد امروز جمعه 3 ژانویه 2020، طی حمله هوایی آمریکا به فرودگاه بغداد کشته شد. این خبر توسط رسانه‌های رسمی ایران تایید شد.

پنتاگون، در این رابطه اعلام کرد که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور صادر کرده است.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در واکنش به کشته شدن سلیمانی، پیامی صادر کرد و از «انتقام سختی» سخن گفت که «در انتظار کسانی است که دست به این کار زده‌اند». او در پیام خود این فرمانده سپاه پاسداران را «سردار بزرگ و پرافتخار اسلام» نامید و افزود: «قاسم سلیمانی، سال‌ها آرزوی شهادت داشت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید