آیت‌الله سیستانی: خویشتندار و دوراندیش باشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آیت‌الله علی سیستانی مرجع شیعیان عراق روز جمعه سوم ژانویه 2019 پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در عراق، از همگان خواست خویشتندار بوده و با دوراندیشی تصمیم بگیرند.

عبدالمهدی الکربلایی، نماینده آیت‌الله سیستانی در خطبه نماز در کربلا جمعه همگان را به خویشتنداری و دوراندیشی دعوت کرده و گفت که عراق پس از کشته شدن سلیمانی، اوضاع دشواری خواهد داشت. او حمله نیروهای آمریکایی به قاسم سلیمانی را «تجاوز وحشیانه» توصیف کرد.

نماینده آیت‌الله سیستانی گفت: «تجاوز آشکار شب گذشته به منطقه‌ای در نزدیکی فرودگاه بغداد، نقض آشکار حاکمیت ملی عراق و نقض پیمان‌های بین‌المللی است.»

از سوی دیگر عادل عبدالمهدی، رئیس دولت موقت عراق عملیات آمریکایی‌ها که منجر به کشته شدن فرمانده سپاه قدس و جانشین رئیس شورای حشد الشعبی عراق شد، را «نقض حاکمیت ملی» عراق توصیف کرد و در صفحه توئیترش از پارلمان این کشور خواست جلسه اضطراری برگزار کرده و قوانینی تصویت کنند که کرامت، امنیت و حاکمیت عراق را تضمین کنند.

عبدالمهدی حمله هوایی شب گذشته را نقض آشکار شروط مرتبط با حضور نیروهای آمریکایی در عراق دانست و گفت ترور شخصیت‌های مهم عراق و یا کشورهای برادر در خاک عراق، نقض آشکار حاکمیت ملی این کشور است.

نخست‌وزیر موقت عراق کشته شدن سلیمانی را تنش‌زایی خطرناک خواند که آتش جنگ ویرانگری در عراق، منطقه و جهان را روشن می‌کند. او همچنین ترور یک فرمانده نظامی عراقی که پست رسمی دارد را تجاوزی علیه عراق توصیف کرد و قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را دو چهره کلیدی در به دست آوردن پیروزی علیه داعش خواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید