.
.
.

وزارت خارجه آمریکا: تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه آمریکا دوشنبه 30 دسامبر اعلام کرد كه بزودی تحریم‌های جدید علیه ایران، اعلام خواهد شد و آمریكا نه فقط در عراق بلکه هر کجا که منافعش در معرض تهدید قرار بگیرد، مبادرت به پاسخگویی خواهد کرد.

این موضعگیری برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی وی با خبرنگاران مطرح گردید. هوک تاکید داشت هدف از حملات روز یکشنبه آمریکا علیه حزب الله در عراق و سوریه، «احیای توان بازدارندگی ایالات متحده در برابر تجاوز ایران» است.

وی تیپ‌های حزب‌الله عراق را به «نقض حاکمیت عراق» متهم کرد.

هوک با بیان اینکه ترامپ رئیس جمهوری آمریكا بسیار صبورانه برخورد کرده افزود: «آخرین چیزی که ما دنبال آن هستیم منازعه در خاورمیانه است.»

به گفته وی : «ایالات متحده از ماه مه، شمار نیروهای خود در خاورمیانه را به میزان 14000 نفر افزایش داده و توان دفاع هوایی سعودی را نیز ارتقاء داده است.»

در همین حال، دیوید شنکر دستیار وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور خاورمیانه توضیح داد: «اهداف بمباران شده در سوریه در روز یکشنبه، از اهمیت بیشتری نسبت به اهداف مشابه در عراق برخوردار بودند.»

شنکر حملات ایالات متحده را «جدی» توصیف کرده و افزود: «ما خواهان افزایش تنش‌ها نیستیم، اما ایران خویشتن‌داری آمریکا را به عنوان ضعف و ناتوانی تفسیر کرد.»

وی بر اهمیت هدف قرار دادن یک سلسله از اهداف «برای رساندن پیام به ایران» تأکید ورزید.