.
.
.

روحانی: در شرایط صلح قول دادم نه شرایط جنگی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، با بیان اینکه وعده های انتخاباتی را در شرایط «صلح» داده بود، از وارد شدن ایران به «جنگ» که خارج از اختیار این کشور روی داده خبر داد و این تغییرات را دلیل عملی نشدن وعده ها عنوان کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، دوشنبه 30 دسامبر 2019، روحانی در «آیین روز ملی صنعت پتروشیمی»، با اشاره به انتقادات درباره عدم تحقق وعده های انتخاباتی، از حاکم بودن «شرایط جنگ» بر ایران نام برد که با «شرایط عادی» متفاوت است.

او تحریم هایی که توسط آمریکا علیه ایران اعمال شده را یادآور شد و گفت: «برخی می‌گویند چرا نمی‌توانید عین قول‌های خود را عمل کنید ما در شرایط صلح این قول‌ها را داده بودیم بعد وارد جنگ شدیم ما هم آن را آغاز نکردیم آنها جنگ را آغاز کردند».

رئیس‌جمهوری ایران، در پاسخ به منتقدانی که از تغییر لحن دولت از سال 1396 در مقایسه با سال 1398 سخن گفته اند، با رد این انتقادات، تاکید کرد که «در همه دنیا شرایط جنگ ویژه است».

او ادعا کرد که از سال 1397، «شرایط جنگ خاص» بر ایران حاکم شد و ایرادات به دولت خود را «خورده فرمایش‌هایی» نامید که «منطقی» نیست.

روحانی با بیان اینکه ایران آغازگر این «جنگ» نبود خاطرنشان کرد که شرایط کنونی کشورش «سخت» است که کار را دشوار کرده است.

گفتنی است، آمریکا در تاریخ 8 مه 2018، با خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را بازگرداند و حتی تحریم‌های جدیدی علیه این کشور وضع کرد که در نوع خود کم نظیر و شدیدترین نوع تحریم هایی است که این کشور علیه کشور دیگر تاکنون اعمال کرده است.