فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خانواده پویا بختیاری بازداشت شدند

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  خانواده پویا بختیاری که برای چهلمین روز کشته شدن فرزندشان در اعتراضات سراسری در ایران، فراخوان گسترده‌ای داده بودند، پس از آنکه به خواست نیروهای امنیتی برای لغو این مراسم تن ندادند، بازداشت شدند.

  خبرگزاری مهر به نقل از یک منبع آگاه ضمن مشکوک خواندن مرگ پویا بختیاری، خانواده‌اش را « عناصر فعال در پروژه استمرار اغتشاشات و کشته سازی» توصیف و از بازداشت آنها خبر داد.

  این «منبع آگاه» به خبرگزاری مهر گفت: «یکی از این خانواده‌ها که فرزندشان در اغتشاشات اخیر به صورت مشکوکی کشته شد، خانواده پویا بختیاری بود که علیرغم دعوت و صحبت با ایشان، در روند پروژه ضدانقلابی ورشکستگان فراری قرار گرفته و فعالانه بر اقدامات ساختار شکنانه خود اصرار ورزیدند. لذا با حکم قضائی و در راستای صیانت از نظم و امنیت مردم شریف و خسارت دیده، و نیز به منظور جلوگیری از تداوم پروژه کشته سازی و تکرار اقدامات مسلحانه علیه مردم، این عناصر بازداشت شدند.»

  پویا بختیاری در 25 آبان 1398 در مهرشهر کرج کشته شد. منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری با هدف برگزاری مراسم چهلم پویا، که مصادف با ۵ دی ماه بود فراخوانی را برای یادبود کشته شدگان اعتراضات 1398 پیشنهاد داد. فراخوانی که با استقبال گسترده‌ای از سوی طیف‌ها و چهره‌های مختلف همراه بود.

  منوچهر بختیاری در روزهای گذشته با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از تماس تلفنی رضا پهلوی، فرزند آخرین شاه ایران خبر داد و و ابراز همدردی او تشکر کرد.

  او نوشت: «با سپاس و امتنان از شاهزاده رضا پهلوی که با تماس و ابراز همدردی ما را سرافراز و دلگرم».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران