.
.
.

خطیب جمعه تهران: ملت مسیح آمریکا به خاطر حضرت مسیح به ترامپ رای ندهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران، از مردم آمریکا که آنها را «ملت مسیح» نامید خواست تا اگر واقعا «حضرت مسیح را قبول دارند» نباید در انتخابات به ترامپ رای دهند. به گفته او اگر در دور بعد نیز «ترامپ دوباره رای بیاورد» مردم آمریکا در برابر «خون‌هایی که ریخته می‌شود مسئول هستند و در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشند».

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 20 دسامبر 2019، محمد امامی کاشانی در نماز جمعه این هفته تهران، با انتقاد از برخی تصمیمات گفت: «فکر می‌کنیم پشت میز تصمیمی گرفتیم و برنده شدیم اما این زمین در قیامت برسر ما فریاد خواهد زد».

او در ادامه از «پول‌هایی» سخن گفت که باید امروز «صرف تولید» می‌شد اما این کار انجام نشده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، در ادامه افزود: «پول را برای خود و اولاد خود جمع می‌کنیم و به تولید و کشور بی‌توجه هستیم در قیامت زمین ما را رسوا خواهد کرد».

امامی کاشانی، در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالگرد میلاد عیسی مسیح، از مردم آمریکا که آنها را «ملت مسیح» نامید خواست تا اگر «حضرت مسیح را قبول دارند» نباید به ترامپ رای دهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، ترامپ را «حاکم نالایق» نامید و به مردم آمریکا هشدار داد که اگر بار دیگر به او رای دهند در برابر «خون‌هایی که ریخته می‌شود مسئول هستند و در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشند».

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، قرار است در تاریخ 3 نوامبر 2020 برگزار شود. این انتخابات، پنجاه و نهمین انتخابات چهار سال یک بار ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا است و دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس‌جمهوری آمریکا به شمار می‌آید که قصد دارد در این اتتخابات، بار دیگر کاندید شود.

او از زمان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برای خروج از برجام برنامه داشت و آن را وعده داده بود. پس از پیروزی در انتخابات، ترامپ در تاریخ 8 می 2018، رسما از برجام خارج و بازگشت تحریم‌ها به صورت گذشته را اعلام و برای انجام مجدد مذاکرات برای امضای توفقنامه‌ای جدید در صورت تمایل ایران اعلام آمادگی کرد.