فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا قاضی مقیسه و قاضی صلواتی را به دلیل نقض حقوق بشر تحریم کرد

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  وزارت امور خزانه‌داری آمریکا، روز پنج‌شنبه 19 دسامبر 2019 دو تن از قضات قوه قضائیه ایران را به دلیل نقشی که در نقض حقوق بشر در این کشور داشته‌اند داشته‌اند، تحریم کرد.

  مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا نیز گفت که ایران در مقابل مردم معترض این کشور دست به تخلفات سنگین زده است.

  قاضی «محمد مقیسه»، رئیس شعبه 28 دادگاه عمومی و انقلاب تهران و قاضی «ابوالقاسم صلواتی»، رئیس شعبهٔ 15 دادگاه انقلاب اسلامی، دو قاضی ایرانی هستند که در فهرست تحریم‌ها قرار گرفتند.

  مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی جلسه‌ای در عصر چهارشنبه و با حمایت اکثریت کشورهای عضو‌‌، قطعنامه‌ای را در محکوم کردن سرکوب و وخیم‌تر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران صادر کرد که در نوامبر گذشته از سوی کمیسیون سوم سازمان ملل متحد‌‌، تدوین شده بود.

  جزئیات خبر از این قرار است که مجمع عمومی این قطعنامه را با اکثریت 84 رأی موافق‌‌، 30 رأی مخالف و 66 رای ممتنع به تصویب رساند.

  این قطعنامه که نوامبر گذشته در جریان اعتراضات در ایران توسط کانادا تهیه شد‌‌، سرکوب منتقدین‌‌، روزنامه‌نگاران‌‌، فعالان‌‌، زنان و اقلیت‌ها را محکوم کرد.

  این قطعنامه همچنین نگرانی شدید سازمان ملل را از بازداشت‌های خودسرانه‌‌، شرایط زندان‌‌، تبعیض علیه زنان و آزار و اذیت اقلیت‌های قومی و مذهبی در ایران ابراز کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران