.
.
.

مرگ همزمان چهار زن به دلیل قطعی برق بیمارستان خمینی در پی بارش شدید در اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری ایرنا شامگاه دوشنبه 16 دسامبر 2019 گزارش کرد که چهار بیمار زن که در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان امام خمینی اهواز بستری بوده‌اند، به صورت همزمان جان باخته‌اند. ایرنا دلیل احتمالی این حادثه را «قطع برق و دیر عمل کردن ژنراتور بیمارستان و در نهایت از کار افتادن دستگاه‌های اکسیژن» گزارش کرد و رئیس بیمارستان در گفتگو با خبرگزاری ایسنا تاکید کرد دلیل این حادثه قطعی برق به دلیل بارش باران بوده است.

این چهار زن که هنوز از هویت‌شان اطلاعی در دست نیست، بالای 70 سال سن داشته و به دلیل بیماری‌های تنفسی در این بیمارستان بستری بوده‌اند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از دکتر ساسان موگهی، رئیس بیمارستان امام خمینی گزارش کرد که «در پی بارش‌های بی‌سابقه روز دوشنبه ( 25 آذرماه) اهواز شاهد نوسانات شدید برق شهری بودیم که همزمان با این مساله در یکی از بخش‌های مراقبت‌های ویژه این بیمارستان چهار بیمار دچار مشکل شدند.»

خبرگزاری ایرنا با تاکید بر اینکه « احتمالا به دلیل قطع برق و دیر عمل کردن ژنراتور بیمارستان و در نهایت از کار افتادن دستگاه‌های اکسیژن، این افراد فوت کرده‌اند»، گفت که این موضوع از سوی کارشناسان مربوطه در حال بررسی است.

بخش روابط عمومی و سوپروایزر بیمارستان امام خمینی اهواز، حاضر به پاسخگویی به سوالات تلفنی خبرنگار العربیه نشده و گفتند که اجازه اظهار نظر درباره این موضوع را ندارند.

بیمارستان امام خمینی اهواز در سال 1309 شمسی تحت عنوان «بیمارستان جندی‌شاپور» تاسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های ایران به شمار می‌رود.

روز دوشنبه اهواز و برخی شهرهای پیرامون شاهد ریزش باران شدید بوده و بسیاری از خیابان‌های این شهر دچار آبگرفتگی شدند. گزارش‌هایی نیز درباره قطعی برخی در اهواز و چند شهر دیگر استان نیز منتشر شد و قطعی برق بیمارستان امام خمینی اهواز و به گفته رئیس بیمارستان، ناشی بارش باران در این شهر بود.