.
.
.

زنی در تهران در ازای دریافت «ساندویچ فلافل» در قبر تن فروشی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک زن بی خانمان در تهران از شدت گرسنگی در ازای دریافت یک «ساندویچ فلافل» از مردان، به داخل قبر تاریک می‌رود و تن‌فروشی می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رکنا، سه‌شنبه 17 دسامبر 2019، زن بی‌خانمانی به نام «ثریا» از شدت گرسنگی در ازای دریافت یک «ساندویچ فلافل» داخل قبر تاریک رفت و خود را تسلیم سه مرد کرد.

او در این باره گفت که از وقتی این تجربه را پشت سر گذاشته، مدام «گریه» می‌کند و «کابوس» می‌بیند اما می‌داند اگر بازهم به آن «شرایط وحشتناک» دچار شود، مجبور است بار دیگر تن به این کار بدهد با اینکه از زمان کودکی از قبر می‌ترسد.

«ثریا» محل اسکان زنانی که وضعیتی مشابه او دارند را «راهروهای توالت»، «پارک‌های سطح شهر»، «حرم خمینی»، «بهشت زهرا»، «چادرهای مسافرتی» و «آلاچیق‌های آهنی» دانست که به گفته او برای زنان «امن» نیستند.

او «زیرپله‌ها» و «راهروهای توالت» را «بهترین مکان» برای پناه بردن در موقع بارندگی عنوان کرد.

این زن بی‌خانمان، اعلام کرد که در جستجوی «کار» است اما «مردم وقتی محل زندگی او را می‌فهمند به او کار نمی‌دهند».

او در پاسخ به این سوال که چرا خود را به «جمعیت زنان معرفی نمی‌کند؟» گفت: «اینجا همیشه بسته است. سه سال پیش یک خانمی آمد اینجا گفت عضو شورای شهر است. عطرش آدم را مست می‌کرد. با او حرف زدیم. اما چه اتفاقی افتاد؟ هیچی. ما هنوز اینجا هستیم. جزء آمار به حساب نمی‌آییم. خیلی‌ها اینجا شناسنامه ندارند».

گفتنی است، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نزدیک به یک سال پیش اعلام کرد که حدود «یک سوم مردم ایران زیر خطر فقر و یک دهم آنان در زیر خط فقر مطلق زندگی می‌کنند».

با توجه به آمار و ارقام و تنگناهای اقتصادی در ایران، به ویژه از سال گذشته که تشدید شده است، «خط گرسنگی» نیز وضعیت رو به بهبودی نداشته است.

«خط گرسنگی» بدین معناست که «درآمد یک خانوار» نتواند «هزینه‌های غذایی» را تامین کند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده در ایران، اخیرا خانوارهای زیادی هستند که «مخارج‌شان» کمتر از «سبد حداقلی غذا برای یک شخص» است».

حسین راغفر، کارشناس اقتصادی و پژوهشگر حوزه فقر چندی پیش در گفت‌‌وگویی اظهار کرده بود «33 درصد جمعیت ایران دچار فقر مطلق هستند» و «6 درصد نیز دچار گرسنگی هستند» که این تعداد نزدیک به «5 میلیون نفر» است.

او همچنین اعلام کرد که «اختلاف بین داراها و ندارها» ایران را درگیر «امنیت اجتماعی» می‌کند.

به گفته این کارشناس، بر اساس آخرین آماری که رسما منتشر شده «7 درصد جمعیت ایران گرسنه هستند» و این درصد رقم «کوچکی» نیست.