.
.
.

اپوزسیون ایران: شمار کشته‌های اعتراض‌های اخیر بیش از 1500 نفر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان مجاهدین خلق ایران اعلام کرد که تعداد کشته شدگان در اعتراضات ماه نوامبر، از 1500 نفر فراتر رفت. مریم رجوی رهبر این سازمان این «قتل عام» را یکی از فجیع‌ترین جنایات قرن بیست و یکم تلقی کرد.

این سازمان از شورای امنیت سازمان ملل و اتحادیه اروپا خواست تا اقدامات فوری را برای متوقف کرد جنایات، سرکوب زندانیان و آزاد سازی آنها، ارسال کمیسیون حقیقت یاب برای تحقیق در زمینه این جنایت بزرگ و بازدید از زندان‌های رژیم انجام دهد.

رجوی افزود: «رژیم ایران از تحویل اجساد کشته شدگان به خانواده آنها سر باز می زند».

سازمان محجاهدین خلق اظهار داشت: «براساس گزارش‌های شاهدان عینی، جسد صدها کشته وجود دارد که در جریان اعتراضات توسط رژیم به سردخانه بیمارستان «نمازی» منتقل شده و بخشی از آمار 1500 نفر کشته می‌باشد.

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، در 5 دسامبر اعلام کرد، ایالات متحده گزارشی در اختیار دارد که حاکی از هزاران کشته، زخمی و بازداشت شده در جریان اعتراض‌های اخیر ایران می‌باشد.

هوک روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در وزارت امور خارجه آمریکا در واشنگتن گفت: «ما بر این باوریم که رژیم ایران در تظاهرات اخیر بیش از هزار نفر را به قتل رسانده است. او در عین حال بر دستگیری حدود 7000 معترض در ایران تاکید داشت که به دو زندان منتقل شدند».