.
.
.

ویدئو... اهواز بار دیگر در آب باران غرق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با ورود سامانه بارشی قوی به اهواز که اداره هواشناسی استان هشدار دادن درباره آن را غیرضروری پیش‌بینی کرده بود، این شهر بار دیگر در باران غرق شد و زندگی روزمره در آن دچار اختلال شد.

این نخستین بار نیست که بارش باران در اهواز، آبگرفتگی شدید معابر همراه با بالا آمدن فاضلاب و قطعی برق و اینترنت را به همراه دارد.

برخی از کاربران فضای مجازی، در توصیف شدت آبگرفتگی در سطح شهر، اهواز را به یک «استخر» تشبیه می‌کنند و برخی دیگر از لزوم استفاده از «قایق» برای رفت و آمد سخن می‌گویند.

برخی گزارش‌ها نیز از نفوذ آب به داخل منازل در «کوت عبدالله» خبر می‌دهند.

این در حالی است که بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، محمد سبزه‌زاری، مدیر کل هواشناسی استان، روز گذشته از ورود «سامانه بارشی جدید» طی امروز دوشنبه 16 دسامبر، خبر داده بود که تا فردا سه‌شنبه در استان فعال خواهد بود.

او با بیان اینکه این سامانه از نظر هواشناسی هشداردهنده نیست، پیش‌بینی کرد که این بارش «مشکل‌ساز» نخواهد بود.

این در حالی است که شبکه فاضلاب اهواز، چندین سال است دچار فرسودگی شده و برای بازسازی آن اقدامی صورت نمی‌گیرد و هر بار بارش چند ساعته باران، منجر به آبگرفتگی شدید خیابان‌ها و منازل شده که اختلال در رفت و آمد را در پی دارد.

این آبگرفتگی در اهواز، شکل سیل به خود گرفت و منجر به گرفتاری و غرق شدن چندین خودرو شد.

چاله‌های فاضلاب که در اثر سهل انگاری آبفای اهواز به شکل روباز به حال خود رها شده بود، طی آبگرفتگی خیابان‌ها زیر آب پنهان ماند و باعث فرو رفتن خودروهای در حال گذر شد.