.
.
.

پمپئو اعمال مجازات‌های تازه علیه نهادها و شرکت‌هایی ایرانی را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با اعلام اینکه واشنگتن تحریم‌هایی جدید را علیه ایران اعمال خواهد کرد، بیان کرد که «این تحریم‌ها علیه نهادها و شرکت‌های ایرانی اعمال خواهد شد».

پمپئو در گفت‌وگو با خبرنگاران در وزارت امور خارجه ایالات متحده، تأکید کرد که تحریم‌های جدید، شبکه‌های قاچاق اسلحه ایران را هدف قرار می‌دهد.

وزیر خارجه امریکا افزود: «ما شرکت‌هایی را که با ایران همکاری می‌کنند، مجازات خواهیم کرد و مجازات‌هایی علیه شرکت‌هایی که به ترافیک و قاچاق سلاح‌های ایرانی کمک می‌کنند، اعمال خواهد شد».

پمپئو با تأکید بر اینکه واشنگتن به سیاست فشار حداکثری بر ایران ادامه خواهد داد ، افزود: «خطوط هواپیمائی ماهان به خاطر نقشی که در موضوع سلاح‌های کشتار جمعی داشته، هدف تحریم قرار دارد».

وزیر خارجه آمریکا از همه کشورها خواست تا ایران را زیر فشار بگذارند و افزود: «ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که همه کشورها از جمله چین بر ایران فشار وارد می‌کنند».

در همین زمینه، خبرنگار العربیه و الحدث در واشنگتن تاکید کرد شرکت‌های دست اندرکار حمل و نقل قطعات موشکی ایران، مشمول مجازات‌های آمریکا هستند.

پمپئو در ارتباط با بحران لیبی گفت: «تلاش‌های ما در مورد لیبی روشن است و هیچ راه حل نظامی برای این بحران وجود ندارد».

او افزود: «ما می‌خواهیم با روسیه همکاری کنیم تا درگیری‌ها در لیبی پایان یابند».

پمپئو سپس به موضوع بحران عراق پرداخت و گفت: «مردم عراق خواهان کشوری مستقل و برخوردار از حاکمیت هستند».

وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص بحران لبنان، گفت: «مسئولیت مطالبه حاکمیت و استقلال از قدرت‌های خارجی، بر عهده مردم لبنان است».