.
.
.

فرمانده سپاه ضمن درخواست ادامه تحریم‌ها: زبان عوامل نفوذ را پلمپ می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، خواستار ادامه تحریم‌ها شد و با بیان اینکه «ملت ایران» تحریم‌‌ها را شکسته و بی‌اثر می‌کند از «پلمپ بسیاری از عوامل نفوذ و دخالت دشمنان» خبر داد و تاکید کرد که «زبان» این عوامل نیز «پلمپ» می‌شود.

بر اساس گزارش «سپاه نیوز»، چهارشنبه 11دسامبر 2019، حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در سیزدهمین همایش مدیران و مسئولین قرارگاه «خاتم الانبیا» از قصد «دشمنان» برای جلوگیری از شکل‌‌گیری الگویی مستقل که به «کرامت انسان و عدالت، اخلاق، معنویت، پیشرفت و رفاه کمک می‌کند»، سخن گفت.

سلامی شکل‌گیری چنین الگویی را در چارچوب «انقلاب اسلامی ایران» قابل تحقق دانست که به گفته او همین باعث شده «مستکبران» همه عرصه‌ها را به «جبهه‌های جنگ سخت علیه نظام جمهوری اسلامی» تبدیل کنند، تا این «نظام الگو و این مدل موفق» بیش از این شکل نگیرد و به سایر سرزمین‌های اسلامی منتقل نشود.

فرمانده کل سپاه پاسداران مدعی نفوذ جنگ در همه عرصه‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

او تحریم‌ها را موجب ایجاد «پیشرفت‌‌های شگفت‌انگیز» در همه عرصه‌ها از جمله «انرژی، نانو، فضا، دارو و درمان، فضای مجازی و بیوتکنولوژی» دانست و گفت: «خروج شرکت‌های خارجی از عرصه سازندگی ایران، به فرصتی برای بومی‌سازی دانش و تکنولوژی داخلی تبدیل شد و آنها اکنون می‌بینند که ایرانیان به هیچ قدرتی تکیه ندارند».

این در حالی است که سازمان ملل بر تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران تاکید کرده است. آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، با اشاره به نرخ تورم در ایران که صندوق بین‌المللی پول تخمین زده است، گفت: «تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به نرخ تورم 50 درصدی منجر شود که بالاترین سطح از سال 1980 است».

گوترش ادامه داد: «پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2019 به 6 درصد برسد. محدودیت‌های بانک‌های ایران و افزایش اقدامات هشدارآمیز شرکت‌ها و بانک‌های خارجی نشان می‌دهد که اثرات ملموسی بر اقتصاد مردم ایران در اثر تحریم‌ها ظاهر شده است».

فرمانده کل سپاه پاسداران درباره «قرارگاه خاتم الانبیا» که تحت مسئولیت مستقیم سپاه پاسداران اداره می‌شود اظهار کرد: «قرارگاه یک نهاد اقتصادی و درآمدزایی نیست، بلکه بنای عظیمی برای جهاد است به همین خاطر هر چه طلب مالی هم داشته باشد باز به کار و فعالیت مشغول است تا حیات اقتصادی کشور را رونق بخشد».

او «آرمان نهایی» این قرارگاه را «بستن راه دشمنان و ایجاد زمینه‌های یک پیروزی بزرگ» اعلام کرد و در ادامه گفت: «می‌خواهیم تحریم را به گورستان تاریخ بسپاریم و آن را نه توسط دشمن، بلکه به دست خودمان رفع کنیم؛ از دشمنانمان نمی‌خواهیم تحریم را لغو کنند بلکه آن را ادامه دهند، ما زنده‌ایم و هیچ تمنایی از آنها نداریم، بلکه ملت ایران خود تحریم‌ها را شکسته و بی‌اثر می‌کنند».

سلامی، بدون اشاره به نقش سپاه پاسداران ایران در سرکوب اعتراضات مردمی در نیمه نوامبر گذشته (آبان ماه)، بر «پلمپ عوامل نفوذ و دخالت دشمنان» تاکید کرد و از قصد خود برای «پلمپ زبان» این عوامل نیز خبر داد.

گفتنی است، طی اعتراضات گسترده ماه گذشته میلادی در ایران، بسیاری از مقام‌های نظامی و سیاسی این کشور، تظاهرات مردم را نتیجه دخالت بیگانگان اعلام کردند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از چند تن از شهروندان ایرانی که این خبرگزاری با آنها تماس تلفنی برقرار کرده از فروکش کردن موج اعتراض‌ها پس از «تشدید سرکوب‌های دولتی در تهران» و «مداخله نیروهای سپاه» در برخی شهرستان‌ها خبر داد.

همچنین سپاه پاسداران پس از سرکوب شدید تظاهرات مردمی در ایران، از «مردم و نیروهای امنیتی» به دلیل آنچه «مقابله با ناآرامی‌های چند روز گذشته در پایتخت و شهرهای مختلف» نامید؛ تشکر کرد.

سپاه پاسداران در بیانیه خود با نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی عوامل خارجی نقش آنچه «دشمنان» خوانده می‌شود را در ایجاد اعتراضات مورد تاکید قرار داد و از آنچه که «مشارکت مردم و نیروهای انتظامی در خاموش کردن این تنش‌ها» نامنید تقدیر کرد و افزود: «حماسه‌‌آفرینی جدید مردم غیرتمند و آگاه و مؤمن و انقلابی ایران در کنار درخشش حضور ده‌ها هزار نیروی بسیجی فداکار داوطلب در صحنه آرام‌سازی آشوب‌ها و مجاهدت خالصانه برادران نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات، باطل السحر فتنه جدید شد».