.
.
.

مردم معترض یکی از نیروهای امنیتی را در شادگان کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک نیروی امنیتی که اقدام به تیراندازی به سوی مردم معترض در شهر شادگان (فلاحیه) می‌کرد، صبح روز سه‌شنبه 3 دسامبر از سوی فردی ناشناس مورد هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

رسانه‌های دولتی نام این نیروی امنیتی کشته شده را یاسر سپیدرو و از نیروهای واحد گشت کلانتری 11 مرکزی شادگان اعلام کرده و مدعی شده‌اند که دلیل مرگ این فرد، مشکل شخصی‌اش با قاتل و توقیف شدن خودروی قاتل توسط مقتول بوده است.

با این حال فعالان عرب شهر شادگان با تکذیب این روایت، آن را تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر علت اصلی کشته شدن این نیروی امنیتی دانسته و گفته‌اند که یاسر سپیدرو مشارکت فعالی در سرکوب اعتراضات مردمی به افزایش 300 درصدی قیمت بنزین در این شهر داشته و تا کنون تعدادی از جوانان معترض را کشته است.

در روزهای گذشته و همزمان با اعتراضات مردمی گسترده در ایران، که محمد جواد کولیوند، نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس ایران گفت که دامنه آن به 719 از ایران رسیده، شهر شادگان نیز شاهد اعتراضات مردمی چشمگیری بود و مردم معترض علاوه بر مطرح کردن اعتراضات خود به افزایش بنزین، شعارهایی با مضامین مطالبات قومی مطرح کرده و به سرکوب روز افزون، به حاشیه‌رانده‌شدگی، فقر، بیکاری و اشغال چشمگیر اندک فرصت‌های شغلی موجود در این شهر از نیروهای غیربومی سر دادند.

این اعتراضات با واکنش شدید نیروهای امنیتی مواجه شده و صدها نفر از معترضان در این شهر دستگیر و ده‌ها تن دیگر به ضرب گلوله کشته شدند.