.
.
.

رئیس مجلس ایران: در برخی اعتراضات علیه مردم از تیربار استفاده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران روز یکشنبه اول دسامبر 2019 با اذعان به برخورد خشونت‌آمیز با مردم معترض، فاش کرد که « در یکی از شهرها گفتند از تیربار هم استفاده شده است.»

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی با اشاره به اینکه در اعتراضات به رفتار خشنونت آمیز و استفاده از سلاح سرد و گرم استفاده شده، گفت: «در یکی از شهرها گفتند از تیربار هم استفاده شده است. این دو دسته است، دسته اول معترضان هستند که باید به خواست آن ها رسیدگی کرد و دسته دوم افرادی هستند که از اعتراضات سواستفاده کردند. در کل به نظرم چندان احتیاج به قانونی در این زمینه نیست.»

او درباره قطعی اینترنت در ایران نیز توضیح داد: «شورای امنیت تصمیم قطعی اینترنت را گرفت و بخشی از آن هم منطقه ای بود، البته مسئله ضرردهی برخی از کسب و کارها هم در نظر گرفتند و به همین دلیل به سرعت اینترنت متصل شد.»

اگر چه قطع ارتباط اینترنت در مقطعی سبب کند شدن روند مخابره گزارش‌های مرتبط با اعتراضات سراسری در ایران شده بود ولی با اتصال مجدد آن روز به روز اخبار جدیدی درباره وسعت اعتراضات منتشر می‌شود.

محمد جواد کولیوند، نماینده کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس ایران، نیز فاش کرد که دامنه اعتراضات به گرانی بنزین به 719 از ایران رسیده است.

پیش از این خبرگزاری ایسنا گزارش کرده بود که سرتیپ سالار آبنوش، فرمانده عملیات سازمان بسیج، اعتراض‌های اخیر در ایران را جنگ جهانی تمام عیار» توصیف کرده که یک دفعه کل کشور را فرا گرفت و تاکید کرده که فقط خدا ما را نجات داد.

کلمه، وبسایت نزدیک به میرحسین موسوی، روز شنبه 30 نوامبر 2019 گزارش کرد که تنها در شهریار در غرب تهران و مناطق پیرامون آن، 100 نفر از شهروندان معترض به افزایش 300 درصدی قیمت بنزین، در نتیجه شلیک مستقیم نیروهای نظامی یا استفاده از تیربار مسلسل.