پمپئو: ما تحریم‌ها علیه مسئولان ایرانی را پی خواهیم گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه تاکید کرد که کشورش به اعمال تحریم علیه مسئولان ایران که در نقض حقوق بشر دست دارند ادامه خواهد داد.

او در کنفرانس مطبوعاتی فاش ساخت که آمریکا نزدیک به 20 هزار پیام مربوط به موارد نقض حقوق بشر را از ایرانی‌ها دریافت کرده است.

وزیر خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «تا این لحظه ما نزدیک به 20 هزار پیام و کلیپ و عکس و هشدار در خصوص نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران را دریافت کرده و امیدواریم ارسال این اطلاعات به ما، ادامه یابد ...ما اعمال مجازات‌ها علیه مسئولین ایرانی ناقض حقوق بشر را پی خواهیم گرفت».

سازمان عفو بین‌الملل روز دوشنبه اعلام کرد که کشته شدن حداقل 143 معترض در تظاهرات ضد دولت را ثبت کرده که از 15 نوامبر پس از اعلام افزایش قیمت بنزین آغاز شد، اما منابع اپوزسیون سخن از 400 کشته را به میان آورده اند.

این اعتراضات شدیدترین ناآرامی علیه دولت در ایران از زمان سرکوب «جنبش سبز» در اعتراض به تقلب در انتخابات سال 2009 به شمار می‌آید.

سپاه پاسداران با همه توان برای كنترل اعتراض‌ها مداخله كرد و بلا فاصله عملیات کشتار از طریق شلیک مستقیم گلوله به سمت معترضان و شكنجه زندانیان را برای گرفتن اعترافات اجباری آغاز كرد.

طبق گفته مقامات ایرانی، در این اعتراض‌ها 7000 نفر بازداشت شدند، اما بر اساس گفته‌های منابع اپوزسیون، آمار بازداشت شدگان تا این لحظه 10000 تن می‌باشد.

آزمایش سامانه اس 400 از سوی ترکیه

لز سوی دیگر پومپئو امروز با ابراز نگرانی از آزمایش سامانه دفاع موشکی اس 400 ساخت روسیه توسط ترکیه، تمایل واشنگتن را مبنی بر عدم راه اندازی این سامانه از سوی آنکارا اعلام داشت.

پومپئو در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره گزارش‌هایی در این مورد که ترکیه از هواپیماهای اف16 آمریکایی برای آزمایش این سامانه روسی استفاده کرده، گفت: «این موضوعی نگران کننده است، اما ما خواسته خود را برای دولت ترکیه در مورد عدم راه اندازی سامانه اس 400 روشن کردیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید