سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی: رژیم ایران تنها روزهای معدودی در پیش دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی شامگاه سه‌شنبه 26 نوامبر در واکنش به اظهارات اخیر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران ایران درباره آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه‌ گفت که رژیم ایران تنها روزهای معدودی در پیش‌ دارد.

سناتور لیندسی گراهام سه‌شنبه در حساب کاربری خود در توییتر، در اشاره به علی‌ خامنه‌ای رهبر ایران نوشت: «بر خلاف آن‌چه حسین سلامی فرمانده سپاه می‌گوید، بزرگترین تهدید برای مردم ایران نه دولت آمریکا و نه مردم آمریکا هستند، بلکه پیروان آیت الله همچون سلامی هستند».

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی همچنین افزود: «کشور را غارت و ثروت‌های مردم را برای برهم زدن ثبات در کل منطقه و جهان هزینه کردند».

این سناتور آمریکایی افزود: «چیزی که برای من آشکار شده این است که تنها روزهای معدودی پیش‌رو دارند».

او همچنین در ادامه گفت: «فشارهای رئیس جمهور دونالد ترامپ ادامه خواهد یافت، و کار عظیمی را به نفع مردم ایران رقم خواهد زد و زمانی که این رژیم قاتل فرو پاشد جهان به مکانی امن تبدیل خواهد شد».

در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت‌های سوخت و بنزین تظاهرات مردمی گسترده‌ای از روز 15 نوامبر در اغلب استان‌های ایران آغاز شده و تا 5 روز ادامه یافت.

تظاهرات در بیش از 100 شهر و شهرستان مختلف ایران ادامه یافته و سریعا از اعتراض به افزایش قیمت سوخت به مطرح شدن مطالبات سیاسی ارتقاء یافته و در این بین معترضان خواستار استعفای مسئولان بلند پایه رژیم شدند.

در همین راستا سازمان مجاهدین خلق ایران سه‌شنبه در صفحه توییترش اعلام کرد که آمار تعداد کشته شدگان اعتراضات اخیر در ایران از 450 تن گذشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید