مایک پمپئو: 20 هزار ویدئو و عکس از اعتراضات ایران به دست آمریکا رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفت که در پی دعوت از مردم ایران برای مستندسازی اعتراضات سراسری این کشور، تا کنون 20 هزار ویدئو، پیام و عکس به دست آمریکا رسیده است.

پمپئو در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت که او و دونالد ترامپ اعتراضات در ایران را از نزدیک دنبال کرده و « مردم ایران بار دیگر در اعتراض به سوء‌مدیریت اقتصادی به خیابان‌ها ریختند.»

او از ارسال انبوه مستندات از سوی مردم ایران به دولت آمریکا خبر داد و گفت: « تاکنون نزدیک به 20 هزار پیام، ویدئو، عکس و یادداشت درباره سرکوبگری‌های رژیم از طریق تلگرام دریافت کرده‌ایم و امیدواریم که ایرانی‌ها همچنان بتوانند به ارسال پیام‌های خود ادامه دهند.»

پمپئو در ادامه نشست خبری خود گفت که رژیم ایران شبکه اینترنت را قطع کرده تا مانع انتشار حقایق درباره اعتراضات شود. من از ایرانی‌ها خواستم که پیام‌های خود را با ما به اشتراک بگذارند تا رژیم ایران را به دلیل سرکوب اعتراضات تحریم کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این در توئیتی از مردم ایران خواسته بود که با دولت آمریکا تماس بگیرند و مستنداتی که از اعتراضات سراسری در ایران دارند را برای آنها ارسال کنند. او در توئیترش نوشت: «معترضان شجاع ایران! ویدیوها، عکس ها، و اطلاعات خود را پیرامون سرکوب اعتراض ها توسط رژیم ایران برای ما بفرستید. ایالات متحده آزار معترضان را علنی و محکوم خواهد کرد. با ما از طریق تلگرام تماس بگیرید: RFJ_Farsi_Bot@»

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به این درخواست پمپئو واکنش نشان داده و در نشست هفتگی خود با خبرنگاران گفته بود: تعجب می‌کنم برخی از کشورها که سطح سیاست خارجی‌شان مانند وزیر و سخنگویشان اینقدر نازل شده است که بخواهند از اغتشاش و آتش‌سوزی برایشان فیلم و عکس بفرستند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید