عصر ایران: افزایش قیمت بنزین سبب شده مردم «فشار قبر» را تجربه کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پایگاه خبری عصر ایران با انتشار یادداشتی به قلم مصطفی داننده، به افزایش قیمت بنزین در ایران اشاره کرد و نوشت که ازدحام و شلوغی سیستم حمل و نقل عمومی سبب می‌شود، مردم «فشار قبر» را تحمل کنند.

در این یادداشت آمده : «مسؤلان محترم، ملت را توصیه می‌کنند از وسائل نقلیه عمومی استفاده کنند. وسائل نقلیه عمومی یعنی اتوبوس، تاکسی و مترو. مسؤولان محترمی که ملت را توصیه به استفاده از وسائل نقلیه عمومی می‌کنند خیلی خودشان اهل سوار شدن به مترو و اتوبوس نیستند که اگر بودند به همین راحتی مثل نقل و نبات از دهان‌شان کلمه «حمل و نقل عمومی» خارج نمی‌شد.»

در ادامه یادداشت مصطفی داننده که تحت عنوان «طرح بنزین و تجربه «فشار قبر در مترو» منتشر شد، به ضعف سیستم حمل و نقل عمومی در ایران اشاره و ذکر شده: « این که مردم از اتوبوس و مترو استفاده کنند بسیار امر نیکو و پسندیده‌ای است اما به شرطی که این وسائل به اندازه کافی در اختیار شهروندان باشد. این روزها به ویژه در ساعت‌های پیک رفت و آمد، مردم در مترو مثل دانه‌های بلال کنار هم ایستاده‌اند. به قول یکی از مسافرها هر روز فشار قبر را در مترو تجربه می‌کنند.»

در روزهای گذشته دولت ایران قیمت #بنزین را 300 درصد افزایش داد. این موضوع سبب بروز اعتراضات گسترده‌ای در ایران شد. در پی اعتراضات که بیش از 11 شهر ایران در 28 استان این کشور را فرا گرفت، چند صد تن از شهروندان معترض به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته و چند هزار نفر نیز دستگیر شدند. معترضان در ابتدا تنها به گرانی بنزین اعتراض کرده ولی با گذشت چند روز از اعتراضات و افزایش شمار شهروندان کشته شده، رهبر ایران را «دیکتاتور» خوانده و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، در اولین سخنرانی خود پس از آغاز اعتراضات در ایران روز یکشنبه 17 نوامبر مدعی شد که هدف از افزایش قیمت بنزین «کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید