اعتراف وزیر صنعت و معدن به گران شدن کرایه‌ها پس از افزایش قیمت بنزین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رضا رحمانی وزیر صنعت‏، معدن و تجارت ایران روز سه‌شنبه 26 نوامبر ضمن اعتراف به گران شدن کرایه‌ها در حوزه حمل و نقل دلیل آن را افزایش قیمت بنزین دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رضا رحمانی در مصاحبه‎‌ای مطبوعاتی گفت: «افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت در حوزه حمل و نقل شده که این افزایش قیمت نباید اتفاق بیفتد.»

وزیر صنعت‏، معدن و تجارت ایران در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد: «تاثیر گرانی بنزین در این حد نیست که یک عده کرایه افزایش می‌دهند.»

رحمانی در ادامه افزود: «به هر حال قیمت‌ها را باید کنترل کرد و افزایش قیمت‌ها را در حد واقعی دستگاه‌های نظارتی می‌پذیرند، اما با کسانی که بخواهند بی جهت افزایش قیمت دهند و دنبال سوء استفاده هستند برخورد جدی می‌شود.»

پیشتر علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران مدعی شد که اقدام دولت روحانی به افزایش قیمت بنزین، یک اقدام خیرخواهانه بود.

ایران در روزهای گذشته اعلام کرد که از 24 آبان ماه، قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای 1500 تومان، هر لیتر بنزین آزاد 3000 تومان و هر لیتر بنزین سوپر 3500 تومان خواهد بود، در پی آن اعتراضات گسترده‌ای در بیشتر شهرهای ایران صورت گرفته و نیروهای امنیتی ایران صدها نفر از معترضان را کشتند.

گفتنی است تظاهرات گسترده‌ای از جمعه گذشته (15 نوامبر) در اعتراض به مصوبه دولت در گران کردن بنزین، در بیش از 500 شهر ایران برپا شد.

طبق گزارش‌ها، بیش از 200 نفر در این اعتراضات کشته شدند ولی اپوزیسیون رژیم ایران در خارج تاکید دارد تعداد کشته شدگان بیش از 350 نفر است.

اپوزیسیون ایران در خارج از کشور تاکید دارد شمار زخمی‌ها به بیش از 4000 نفر می‌رسد و تعداد بازداشت شدگان از مرز 10000 نفر نیز تجاوز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید