نماینده مجلس ایران: ادبیات حسن روحانی در حد رئیس پاسگاه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

احمد علیرضا بیگی، نماینده تبریز در مجلس ایران گفت که ادبیات استفاده از سوی حسن روحانی و اشاره او به وجود دوربین‌هایی که برای برخورد با معترضان به کار می‌رود، « ادبیات یک رئیس جمهور نیست بلکه ادبیات یک رئیس پاسگاه و کلانتری است.»

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا بیگی تاکید کرد که «مردم به دولت اعتماد ندارند» و درباره دلایل این بی‌اعتمادی گفت: «برای این عدم اعتماد دلایل زیادی وجود دارد. رئیس جمهور به جای اعتمادآفرینی می گوید که تلویزیون و دوربین های مانیتورینگ داریم، شناسایی و برخورد می‌کنیم البته این ادبیات یک رئیس جمهور نیست بلکه ادبیات یک رئیس پاسگاه و کلانتری است.»

رئیس‌جمهوری ایران روز یکشنبه 17 نوامبر 2019 در جلسه هیات دولت و در روزهای آغازین اعتراضات گسترده مردم به افزایش 300 درصدی قیمت #بنزین گفت: «خودرو در اختیار من است که استفاده کنم نه اینکه راه‌بندان درست کنم. اگر راه‌بندان درست کردم خوشبختانه آن قدر سیستم مانیتور و دوربین داریم که خودرو، پلاک آن و راننده مشخص می‌شود.»

نماینده تبریز در مجلس ایران در ادامه انتقاداتش از حسن روحانی، افزود: « پذیرش این مطلب که آقای روحانی پیش بینی تنش در ماجرای افزایش قیمت بنزین را نداشتند با در نظر داشتن سوابق امنیتی او و هشدارهایی که از طرف اردوغان، سیدحسن نصرالله و دیگر مراجع در خصوص وقوع تنش جدی در ایران داده شده بود به هیچ عنوان امکان پذیر نیست... برخی از این هشدارها حتی زمان دقیق را اعلام کرده بودند، سوال این است که این تصمیم پیوست امنیتی داشته است، اگر با وجود پیوست امنیتی چنین پیامدهای هولناکی را سبب شده باید در صلاحیت تهیه کنندگان این پیوست تردید کرد. اگر پیوست امنیتی نداشته، پس با لحاظ نمودن مقدمه پیش گفته دولت خود به دنبال ایجاد بحران بوده است.»

در پی اعتراضات که بیش از 11 شهر ایران در 28 استان این کشور را فرا گرفت، چند صد تن از شهروندان معترض به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته و چند هزار نفر نیز دستگیر شدند. معترضان در ابتدا تنها به گرانی بنزین اعتراض کرده ولی با گذشت چند روز از اعتراضات و افزایش شمار شهروندان کشته شده، رهبر ایران را «دیکتاتور» خوانده و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

سرتیپ سالار آبنوش، فرمانده عملیات سازمان بسیج، اعتراض‌های اخیر در ایران را «جنگ جهانی تمام عیار» توصیف کرده که «یک دفعه کل کشور را فرا گرفت» و تاکید کرده که «فقط خدا ما را نجات داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید