تعویق برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی به دلیل «بی‌ثباتی در ایران»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیلا، فدراسیون جهانی کشتی، روز یکشنبه 24 نوامبر 2019 اعلام کرد به دلیلی «بی‌ثباتی‌های اخیر در ایران» برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی که قرار بود، در تهران برگزار شود، را به تعویق انداخته است.

فیلا اعلام کرد کمیته اجرایی این فدراسیون، روز شنبه در استانبول تشکیل جلسه داده و به بررسی مجموعه متنوعی از منابع، از جمله توصیه‌های وزارت‌ امور خارجه کشورهای مختلف درباره سفر به ایران و همچنین تصمیمات اتخاذ شده در سایر رشته‌های ورزشی پرداخت. این کمیته همچنین اعلام کرد که دو تیم مشارکت‌کننده به دلیل توصیه دولت‌های‌شان، از مشارکت در مسابقات تهران انصراف داده‌اند.

میشل دوسون، دبیرکل فدراسیون جهانی در نامه‌ای خطاب به فدراسیون‌های کشورهای شرکت‌کننده نوشت: «کمیته اجرایی فیلا در ادامه اعلام کرد که بر اساس مسئولیتی که در قبال ورزشکاران و تیم‌های شرکت‌کننده دارد و همچنین با توجه اینکه اوضاع ثبات در ایران به سطح قابل قبول برای برگزاری این رویداد بین‌المللی نیست، با توجه به اینکه ضروری است هیچ خطری ورزشکاران را تهدید نکند، کمیته اجرایی تصمیم به تعویق این بازی‌ها گرفت.»

این اولین بار نیست که برگزاری مسابقات کشتی فرنگی در ایران لغو می‌شود. در سال 2018 نیز فدراسیون جهانی کشتی، میزبانی مسابقاتی را که در اهواز برگزار شود، از ایران پس گرفت. در ماه مارس 2018 اتحادیه جهانی به فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد که با توجه به مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران، امکان برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی روزهای 12 و 13 آوریل 2018 که بنا بود در اهواز برگزار شود، فراهم نیست. در آن زمان یک کشتی‌گیر ایرانی ناچار به باخت عمدی شده بود تا با ورزشکار اسرائیلی روبرو نشود.

علیرضا کریمی در مسابقات زیر 23 سال جهان در لهستان به درخواست مربی‌اش مسابقه‌ای را که سه بر صفر پیش بود، با حساب 14 بر 3 به حریف روس خود واگذار کرد تا در دور بعد با حریف اسرائیلی روبرو نشود. این موضوع موجب محرومیت 6 ماهه کریمی از حضور در همه میادین ورزشی شد. مربی او نیز 2 سال از حضور در مسابقات مختلف محروم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید