سامسونگ و ال‌جی هم عطای بازار ایران را به لقایش بخشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در روزهایی که بازارهای ایران به دلیل اعتراضات گسترده به افزایش 300 درصدی قیمت #بنزین کساد و خیابان‌های بیش از 100 شهر ایران شلوغ شده‌اند، سامسونگ و ‌ال‌جی دو غول تکنولوژی دنیا بازار ایران را ترک کرده و عطایش را به لقایش بخشیدند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سید مرتضی میری، رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی تهران، روز سه‌شنبه 19 نوامبر 2019 اعلام کرد که در نتیجه تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، « بسیاری شرکت‌های بزرگ از جمله ال‌جی و سامسونگ کره‌جنوبی از بازار لوازم خانگی» از بازار این کشور خارج شده‌اند.

براساس همین گزارش این شرکت‌ها علاوه بر خروج از بازار ایران، روند صادرات مواد اولیه به این کشور را نیز متوقف کرده و ایران برای تامین مواد اولیه دست به دامان برخی شرکت‌های چینی شده است.

سامسونگ و ال‌جی اولین شرکت‌های کره‌ای خارج شده از بازار ایران نیستند و پیش از آنها ده‌ها شرکت کوچک و بزرگ دیگر نیز بازار ایران را ترک کرده بودند. شرکت‌های خودروسازی کیاموتورز و هیوندای کره نیز از بازار ایران رفته بودند.

همزمان با تعلیق تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران پس از امضای توافق هسته‌ای در سال 2015 فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های اروپایی در ایران افزایش یافت و حجم مبادلات تجاری این کشور با اروپا به بیش از 10 میلیارد دلار رسید اما با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و فرمان دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر بازگشت و تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، علی‌رغم اظهارات دولت‌های اروپایی مبنی بر پایبندی به چارچوب توافق هسته‌ای با ایران، شرکت‌هایی اروپایی اما به دلیل نگرانی از تحریم‌های آمریکا سراسیمه از بازار ایران خارج شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size