روحانی در همگامی با خامنه‌ای: اینها دشمنان هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در همگامی با رهبر انقلاب «دشمنان و بیگانگان» را به دست داشتن در اعتراض‌های سرتاسری ایران از جمعه شب گذشته متهم کرد.

رسانه‌های ایران تاکید دارند، روحانی پیروزی دولت بر آنچه که «ناآ رامی‌ها» نامید را اعلام داشت و «دشمنان بیگانه را به افروختن آن» متهم نمود. این موضعگیری در توصیف هزاران معترضی است که در 5 روز گذشته علیه بالا رفتن بهای بنزین به خبابان‌های این کشور ریخته‌اند.

روحانی در گفته‌هایش که از تلویزیون دولتی ایران پخش شد و خبرگزاری ایران آن را در وبگاه خود منتشر کرده است، گفت: «ملت ایران بار دیگر در آزمونی تاریخی موفق شد و نشان داد که به دشمنان اجازه نخواهد داد از اوضاع سوء استفاده کنند هر چند که ممکن است شکایاتی در مورد اداره کشور داشته باشد».

کار اشرار

علی خامنه‌ای رهبر انقلاب نیز سه‌شنبه در سخنانی که از تلویزیون ایران پخش شد گفت «دشمنان عقب رانده شدند». خامنه‌ای گفت: «ما دشمن را در جریان حوادث امنیتی روزهای اخیر عقب راندیم».

در همین راستا، خبرگزاری ایسنا به نقل از فرمانده نیروی انتظامی تهران گزارش داد، به تعبیر خامنه‌ای بسیاری از «رهبران اصلی آشوب‌های اخیر پایتخت» دستگیر شدند. وی افزود: «این افراد از جمله اشرار و بر هم زنندگان نظم عمومی هستند که برخورد قاطعانه‌ای با آن‌ها خواهد شد».

او گفت، ما به برهم زندگان امنیت، نظم و افراد شرور و اوباش اجازه نمی‌دهیم نظم عمومی را به هم بزنند.

گفتنی است این اعتراضات در پی تصویب قانون افزایش بهای سوخت شعله ور شد که بنابر ادعای دولت در راستای منافع مردم بوده و دولت تاکید دارد این تصمیم با حمایت خامنه‌ای به مورد اجرا گذاشته شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت دوشنبه گفت مصوبه مربوط به بالا بردن بهای بنزین با موافقت رهبر انقلاب بوده و ما تا آخر در اجرای بالابردن بهای بنیزین خواهیم ماند. وی به بروز خشونت در جریان اعتراض‌ها به بالا رفتن بهای بنزین، اعتراف کرد.

این در حالی است که بنابر گزارش خبرگزاری فارس، هادی قوامی معاون رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه مجلس چهارشنبه تاکید کرد که این تصمیم اشتباه بوده و در زمان‌بندی بدی اجرا شد.

وی گفت: «ما از ابتدا به شدت با تصمیم دولت برای افزایش بهای بنزین مخالف بودیم زیرا این تصمیم در زمان مناسب مطرح نشد و با اشکالاتی همراه بود».

قوامی در ادامه گفت: «اگر دولت نتواند با نظارت بر قیمت‌ها جلوی بالار فتن قیمت‌ها را بگیرد انگاه مردم متحمل فشارهای زیادی خواهند شد که غیرقابل جبران است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید