هشدار ظریف به کشورهای که از اعتراضات ایران حمایت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران سه‌شنبه 19 نوامبر 2019 در واکنش به اظهارات اخیر مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا درباره اعتراضات ایران هشدار داد.

به گزرش سایت پیک ایران، وزیر خارجه ایران گفت: «اعتراض قانون‌مند حق مردم است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم‌هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته‌های غیرمشروع و ضد قانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی حتی در حوزه غذا و دارو بر شهروندان ایرانی اعلام کرده‌اند، ندارد».

ظزیف در ادامه گفته است: «کشورهایی که نتوانسته‌اند از خود هیچ توان و اراده‌ای در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا نشان دهند و اکنون برای پنهان کردن ناتوانی خود از آشوب و برهم زدن نظم عمومی حمایت سیاسی و میدانی می‌نمایند، مسئولیت کلیه عواقب تحریکات خطرناک خود را بر عهده خواهند داشت».

در پی تظاهرات به سهمیه‌بندی و افزایش بهای بنزین در ایران، مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده در یک پیام توئیتری به شهروندان معترض ایرانی اطمینان داد که آمریکا از آنها حمایت می‌کند.

پمپئو در صفحه توییترش نوشت: «ایالات متحده صدای شما را می‌شنود. ایالات متحده از شما حمایت می‌کند. ایالات متحده با شماست.»

وزیر خارجه آمریکا همچنان خواستار رفع قطع اینترنت در ایران شد. پس از آمریکا، آلمان و فرانسه نیز از حکومت ایران خواست حق اعتراض را به رسمیت بشناسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید