تهدیدات سپاه پاسداران به پاسخی " انقلابی و قاطع" به تظاهر کنندگان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های ایرانی، استاندار تهران، خبر کشته شدن یک افسر سپاه پاسداران در اعتراض های ملارد را تائید کرد .

بر اساس این گزارش در ادامه نوشت نیروی انتظامی شهر ماهشهر تاکید کرده در جریان درگیری ها یک نیروی انتظامی کشته ودوتن زخمی شدند.این در حالی است که سپاه پاسداران معترضان را به " پاسخی "انقلابی و قاطع " تهدید کرده است .

به دنبال گسترش دامنه اعتراض ها در شهرهای گوناگون ، عناصر طرفدار رهبر انقلاب تهدید کرده اند ، نیروهای بسیج برای سرکوب تظاهرات وارد عمل خواهند شد.
به گفته منابع آگاه در جریان درگیری ها در اهواز 20 تظاهر کننده و 6 تن از عناصر بسیج کشته شدند .

پیشتر خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران خبر از کشته شدن یک عضو سپاه و دو عضو بسیج در درگیری های غرب تهران داده بود.

منابع العربیه و الحدث نیز از کشته شدن تظاهر کنندگان و عناصرامنیتی در درگیری شهر فلاحیه خبر دادند.درخبری مشابه از شهر شیراز زد و خوردهایی میان عناصر بسیجی و تظاهر کنندگان رخ داده است .

کنشگران کلیپ هائی را به اشتراک گذاشتند که نشان می داد نیروهای امنیتی تظاهرات شبانه در اهواز را در محاصره گرفته و معترضان شعار "ما با هم هستیم ، نمی ترسیم" را سر می دهند .

همزمان با تظاهرات در ایران ، ایرانیان مقیم کشورهای اروپائی در حمایت از هم وطنان خود در ایران اقدام به تجمع های اعتراضی کردند.

از سوی دیگر مریم رجوی از رهبران سازمان مجاهدین خلق ایران از سازمان ملل خواست، جلسه فوق العاده شورای امنیت را در رابطه با رویدادهای جاری در ایران منعقد سازد .

رجوی با غیر قابل قبول توصیف کردن بی مسئولیتی جامعه جهانی با اشاره به اینکه شمار کشته شدگان به بیش از 200 تفر رسیده و در حال افزایش است ، افزود که شمار بازداشت شدگان نیز بسی بیشتر از تعدادی است که سپاه پاسداران اعلام کرده است.

شایان ذکر است که این آمار از سوی منابع مستقل تائید نشده و سازمان های حقوقی ، تعداد کشته شدگان در سراسر کشور را از 40 تا 200 نفر اعلام کرده اند.

از سوی دیگر پمپئو وزیر خارجه امریکا اعلام داشت واشنگتن از گزارش های مربوط به کشته شدگان اعتراض ها در ایران ، بشدت نگران است .برایان هوک فرستاده ویژه امریکا در امور ایران نیز در مصاحبه با العربیه و الحدث گفت رویدادهای جاری در ایران ، فراتر از صرف اعتراض به افزایش بهای سوخت می باشد. به گفته وی نظام ایران در کار سرکوب تظاهر کنندگانی است که خواهان زندگی بهتر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید