اسرائیل 4 موشک شبه‌نظامیان ایرانی را بر فراز شهر القنیطره رهگیری و منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» بامداد سه‌شنبه 19 نوامبر گزارش داد، اسرائیل 4 موشک که توسط گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه پرتاب شده را بر فراز شهر القنیطره سوریه رهگیری و منهدم کرد.

بنا به این گزارش و در پی به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهرک‌های یهودی‌نشین در بلندی‌های اشغالی جولان و الجلیل علیا این 4 موشک در آسمان منطقه شمالی و به وسیله سامانه پدافند هوایی گنبد آهنین اسرائیل رهگیری و منهدم شدند.

این در حالی است که رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه از شنیدن صدای انفجارهایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق خبر دادند.

از طرفی خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که سامانه دفاع هوایی رژیم سوریه با اهدافی هوایی در جنوب کشور که «دشمن» توصیف شده‌اند، مقابله کرد.

از سویی ارتش اسرائیل گفت که سامانه‌های دفاعی آن 4 فروند موشکی را که در ساعت‌های اولیه سه‌شنبه از خاک سوریه به سوی اسرائیل پرتاب شده‌اند را رهگیری و منهدم کرده‌ است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد «4 عملیات پرتاب از خاک سوریه به سوی سرزمین‌های اسرائیلی را شناسایی کرده که از سوی سامانه دفاع هوایی اسرائیل رهگیری و منهدم شده است».

بنا بر این و در پی این حمله هیچ‌گونه تجمع‌های اسرائیلی مورد حمله قرار نگرفت.

همچنین ارزیابی‌های به عمل آمده نشان از آن دارد که یک نیروی وابسته به ایران این 4 موشک را به سوی جولان اشغالی (جبل الشیخ) پرتاب کرده است که توسط سامانه گنبد آهنین اسرائیل رهگیری و منهدم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید