کاهش مجدد بهای تومان در برابر دلار امریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ناخشنودی جهانی از عملکردهای اخیر ایران، واحد پول این کشور را بی‌تاثیر نمی‌گذارد تا جایی که به گفته رسانه‌های این کشور در روز دوشنبه، بهای برابری دلار با تومان بار دیگر افزایش یافت و به 11هزار و 460 تومان رسید.

بدین ترتیب نرخ دلار از سقف تعیین شده از سوی دولت از چند ماه قبل برابر با 11 هزار و 350 تومان فراتر رفت.

به گزارش وبگاه ایرانی «خبر آنلاین»، صرافی‌ها دلار 11هزار و 400 تومانی را عرضه کردند در حالی که نرخ دلار در بازار آزاد بیش از این مقدار فروخته می‌شود.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود افزایش نرخ برابری دلار ظرف چند ساعت آینده، ادامه یافته و به 11 هزار و 500 تومان برسد. این وبگاه می‌افزاید نرخ برابری یورو نیز به 12 هزار و 650 تومان رسیده در حالیکه پیشتر، 12 هزار و 550 تومان معامله می‌شد.

کاهش چهارصد درصدی بهای تومان

گفتنی است ایران از موج گرانی و افزایش تورم ظرف چند ماه گذشته رنج می‌برد به طوری که بهای هر دلار در اواخر ژوئن گذشته به بیش از 13 هزار تومان رسید. البته کاهش بهای دلار را در چند هفته گذشته شاهد بودیم که نرخ برابری آن به کمتر از 11 هزار و 400 تومان در هفته گذشته رسید.

از سوی دیگر، تحریم‌های امریکا نیز باعث سقوط 400 درصدی ارزش واحد پل ایران شده است به ویژه در سایه کاهش 77 درصدی صادرات نفتی ایران که این امر، چالش بزرگی برای اقتصاد ناتوان و فرسوده ایران به شمار می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید