ظریف خطاب به اروپا: فقط یک تعهد را نشان دهید که به آن عمل کرده‌اید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران سه‌شنبه 12 نوامبر در صفحه توییترش با انتقاد از درخواست اتحادیه اروپا و سه کشور آلمان، فرانسه و بریتانیا که خواهان پایبندی جمهوری اسلامی به تعهداتش در برجام هستند، نوشت: «فقط یک مورد را نشان دهید که شما در 18 ماه گذشته به تعهدات خود در برجام عمل کرده‌اید!»

وزیر خارجه ایران نوشت: «وقتی که شما مشغول دفع‌الوقت بودید، ایران مکانیزم رفع اختلاف را به جریان انداخت و آن را به اتمام رساند».

پس از آن که وزرای خارجه اتحادیه اروپا دوشنبه 11 نوامبر خواستار پایبندی کامل ایران به توافق هسته‌ای شده و تاکید کردند که توافق هسته‌ای همچنان برای امنیت اروپا و منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است، سه کشور آلمان، بریتانیا و فرانسه نیز با صدور بیانیه‌ای مشترک از آغاز مجدد فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم در تاسیسات هسته‌ای فردو ایران شدیدا ابراز نگرانی کردند.

به گزارش العربیه، در بیانیه آلمان، بریتانیا و فرانسه آمده است که غنی‌سازی اورانیوم در تاسیسات هسته‌ای «فردو» می‌تواند پیآمدهای خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

شایان ذکر است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه در گزارش خود اعلام کرد که ایران همچنان تعدادی از محدودیت‌های اعمال شده در چارچوب توافق هسته‌ای را نقض می‌کند.

در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توضیح داده شد که ایران همچنان محدودیت اعمال شده در چارچوب توافق هسته‌ای مرتبط با درصد غنی‌سازی، ذخیره اورانیوم غنی‌سازی شده و کاربرد دستگاه‌های سانتریفیوژ پیشرفته را نقض کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید