ایران... ممنوعیت فعالیت یک آژانس گردشگری بدلیل عدم رعایت «شئونات اسلامی»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان ایران از ممنوع شدن فعالیت یک آژانس گردشگری به دلیل آنچه او «عدم رعایت شئونات اسلامی» نامید، خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه‌شنبه 12 نوامبر، علیرضا جلال‌زایی، با بیان اینکه یک آژانس گردشگری به برپایی «تور کویری در اطراف شهر زاهدان همراه با عبور از خط قرمز» اقدام کرده بود، گفت: «انتشار تصاویری از این تور باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی شده و در این خصوص با نهادهای بالادستی مکاتبه شد و مسلما آن آژانس، دیگر اجازه فعالیت را در این استان نخواهد یافت».

او خط قرمز اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان را «حفظ شئونات اسلامی» عنوان کرد که در این زمینه با هیچ کس «مماشات» نمی‌کند.

جلال‌زایی، اعلام کرد که بر اساس «مستندات و عکس‌های دریافت شده از این تور» که همزمان با «ایام شهادت» برگزار شده بود، برخی مقررات، ضوابط اخلاقی و عرف» در آن رعایت نشده بود که به گفته او واکنش‌های عمومی را در این استان به دنبال داشت.

او از پیگیری علت این اتفاق خبر داد که تاکنون از سوی «آژانس مجری» بی‌پاسخ مانده است.

جلال‌زایی تاکید کرد که همه فعالیت‌های بعدی این آژانس گردشگری در استان سیستان و بلوچستان متوقف می‌ماند تا اقدامات قانونی با این «تخلف» انجام شود.

گفتنی است، سال گذشته نیز ‎مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی از تعلیق فعالیت دو شرکت خدمات مسافرتی به دلیل مشابه خبر داد.

‎ابوالفضل مکرمی فر اعلام کرد، پرونده این دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی پس از رای کمیته فنی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان مبنی بر تعلیق فعالیت آن‌ها، به مراجع قضایی ارسال شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size