علی لاریجانی: دیگر کاندید انتخابات مجلس نمی‌شوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

علی لاریجانی، رئیس مجلس کنونی ایران، در جمع برخی از فعالان سیاسی نزدیک به خود در شهر قم، اعلام کرد که دیگر کاندیدای انتخابات مجلس نمی‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، شنبه 9 نوامبر 2019، علی لاریجانی، رئیس کنونی مجلس ایران، چند روز پیش در جمع برخی از فعالان سیاسی نزدیک به خود در شهر قم از عدم کاندید شدن خود در انتخابات مجلس پیش رو در ایران که تا چند ماه دیگر برگزار می شود، خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک منبع موثق اعلام کرد که علی لاریجانی نماینده مردم قم، به تازگی در جمع برخی از فعالان سیاسی نزدیک به خود در شهر قم اعلام کرد که دیگر کاندیدای انتخابات نمایندگی مجلس ایران نمی شود و تا کنون هر چه در توان داشته انجام داده است.

این در حالی است که چهار ماه تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس ایران باقی مانده است.

لاریجانی به مدت 12 سال نماینده مردم قم و رئیس مجلس ایران بود.

خبرهای منتشر شده حاکی از آن است که اصولگرایان با حذف نام لاریجانی از لیست خود، «احمد امیرآبادی، مجتبی ذوالنور و علیرضا زاکانی» را به عنوان کاندید خود در انتخابات پیش روی مجلس ایران، معرفی کرده اند.

گفتنی است، خبرگزاری خبرآنلاین نیز به تازگی در نظرخواهی از 62 نماینده مجلس ایران (نزدیک به یک چهارم مجلس) از آنها پرسید که آیا قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارند یا نه.

اغلب نمایندگان حاضر در این نظرخواهی (63 درصد) از قصد خود برای شرکت در انتخابات گفتند و البته شمار قابل‌ توجه دیگری نیز یا هنوز تصمیم قطعی نگرفته اند(29 درصد) یا قصد حضور مجدد در انتخابات را ندارند (8 درصد).

در این میان، چهره شاخص دیگری که ممکن است دیگر در انتخابات مجلس شرکت نکند، علی مطهری است. او در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی و در پاسخ به پرسشی درباره نامزدی برای دوره آتی ریاست جمهوری اعلام کرد که نامزد شدن یا نشدنش برای انتخابات چند ماه دیگر مجلس ایران، بستگی به شرایط دارد، اما در عین‌ حال احتمال نامزدی را هم رد نکرد.

علی مطهری، نماینده سه دوره مجلس، در لیست کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری 1400 هم قرار دارد. او حتی این احتمال را هم رد نکرده و تصمیم‌گیری نهایی در مورد حضورش در انتخابات 1400 را وابسته به شرایط آن دوره و افرادی که نامزد می‌شوند دانسته است.

محمود صادقی نیز درباره حضورش برای انتخابات آینده اعلام کرد که هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات پارلمانی ندارد و بر اساس شرایط روز تصمیم‌ می‌گیرد.

از سوی دیگر، حشمت‌الله فلاحت پیشه، الیاس حضرتی و کاظم جلایی از جمله نماینده‌هایی هستند که صریحا از عدم حضور خود در انتخابات مجلس خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید