پنتاگون؛ پهپادی از ما سرنگون نشده... تهران هیچ عکسی از لاشه پرنده مزبور نشان نداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) روز جمعه 8 نوامبر در واکنش به ادعای تهران مبنی بر «سرنگونی یک پهپاد مهاجم از سوی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران»، اعلام کرد که هیچ پهپاد آمریکایی هدف قرار نگرفته است.

به گزارش رویترز، یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که هیچگونه گزارشی مبنی بر هدف قرار گرفتن یا ساقط شدن یکی از پهپاد‌های فعال ارتش آمریکا در منطقه دریافت نکرده است.

سایت باشگاه خبرنگاران جوان ایران در گزارشی نوشت «هنوز مالک این پهپاد مهاجم معرفی نشده است، اما ایران در حال بررسی لاشه این پهپاد برای شناسایی و بازیابی اطلاعات آن است».

رسانه‌های ایران بامداد امروز جمعه از انهدام و سرنگونی «یک فروند پهپاد» که «متجاوز» توصیف شده، توسط «سامانه‌های بومی» نیروی پدافند هوایی ارتش ایران مستقر در منطقه عمومی ماهشهر «تحت هدایت شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی» خبر دادند.

سرتیپ صباحی‌فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ایران در این باره مدعی شد: «این اقدام قاطع و شلیک موشک در واکنش به تجاوز یک فروند پهپاد متجاوز خارجی به حریم هوایی کشورمان بوده است و پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد».

هیچ منبع مستقلی این ادعای ایران را تایید نکرده و فیلم بسیار کوتاهی که رسانه‌های ایران از جمله شبکه انگلیسی‌زبان «پرس تی‌وی» پخش کرده و گفته که متعلق به «لحظه شلیک موشک سامانه پدافند هوایی ارتش ایران به سمت پهپاد متجاوز دشمن که منجر به انهدام آن شد» نمی‌تواند سندی مبنی بر وقوع این حادثه باشد.

لازم به یادآوری است، تاکنون هیچ عکسی از لاشه این پهپاد سرنگون شده ادعایی نشان داده نشده و رسانه‌های ایرانی تنها به انتشار عکسی آرشیوی از پرتاب یک موشک ضد هوایی اکتفا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید