مشاور عالی رهبر ایران در امور نیروهای مسلح: ابوبکر البغدادی کشته نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مشاور عالی رهبر ایران در امور نیروهای مسلح، با بیان اینکه «سازمان ملل و مقامات آمریکایی» کشته شدن ابوبکر البغدادی را نپذیرفته اند اعلام کرد که این موضوع «دروغ بزرگ ترامپ» است.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، دوشنبه 4 نوامبر 2019، یحیی رحیم صفوی، با بیان اینکه هیچ شواهدی درباره کشته شدن ابوبکر البغدادی در دست نیست، آمریکا و اسرائیل را متهم به «راه اندازی گروه‌های تروریستی» کرد.

او در سخنرانی مراسم 13 آبان مشهد، از تشکیل «ائتلاف ایران، سوریه، عراق و حزب الله لبنان» به پیشنهاد ایران خبر داد.

رحیم صفوی، در ادامه گفت: «باور نکنید که ابوبکر البغدادی کشته شده است چرا که نه سازمان ملل نه مقامات آمریکایی این مسئله را پذیرفته‌اند و آن را دروغ بزرگ ترامپ می‌دانند».

رحیم صفوی تظاهرات مردم عراق و لبنان را «فتنه» نامید که پایه اصلی آن «آمریکا و اسرائیل» است.

مشاور عالی رهبر ایران در امور نیروهای مسلح، برای تظاهرات مردم عراق و لبنان، «شکست» را پیش بینی کرد.

رحیم صفوی در مقابل آمریکا، قدرت برتر‌ اقتصادی امروز را چین و قدرت برتر نظامی را روسیه دانست و «فرهنگ و تمدن نوین اسلامی» را طی 50 سال آینده به رهبری علی خامنه ای پیش بینی کرد که بر تمدن غرب «پیروز» خواهد شد.

او قلب جهان اسلام را «ایران» دانست که توسط «عراق و سوریه» توسعه پیدا می‌کند.

گفتنی است، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، 27 اکتبر، در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید رسماً مرگ ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش را اعلام کرد. او در تشریح نحوه مرگ بغدادی گفت که با حمله نیروهای آمریکایی به مخفیگاه بغدادی در باریشای سوریه، او همراه سه کودک به تونلی که زیر آن مخفیگاه قرار داشت گریخت و در انتهای آن تونل، با جلیقه‌ای حاوی مواد منفجره خود را کشت.

از سوی دیگر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین روسیه در این باره گفت: «اگر این اطلاعات (درباره مرگ بغدادی) به تایید برسد، سپس می‌توانیم درباره نقش جدی رئیس‌جمهور ایالات متحده در جنگ علیه تروریسم سخن بگوییم».

او در ادامه گفت: «ارتش روسیه هواپیماها و پهپادهای آمریکایی را در منطقه‌ای که واشنگتن می‌گوید حمله خود را انجام داده، شناسایی کرده بود».

وزارت خارجه سعودی در واکنش به کشته شدن ابوبکر البغدادی گفت که دولت سعودی برای تلاش‌های دولت آمریکا در راستای تحت پیگرد قرار دادن اعضای گروهک «تروریستی» داعش ارزش قائل است.

به نوشته وبگاه الحدث، یک منبع در وزارت خارجه سعودی، در این باره اعلام کرد که دولت سعودی سخنان دونالد ترامپ در خصوص موفقیت نیروهای آمریکایی در به قتل رساندن «ابوبکر البغدادی» را دنبال کرد.

این مقام سعودی گفت، گروهک داعش موجب بدنامی اسلام و مسلمانان در جهان شده و دست به جنایت علیه ارزش‌های بشری در برخی کشورها از جمله سعودی زده است.

او در ادامه بیان کرد که دولت سعودی به همکاری‌های خود با هم‌پیمانانش به خصوص آمریکا در مبارزه با «تروریسم» و از بین بردن منابع فکری آن ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید