بازداشت تعدادی بهایی در شیراز به دلیل برگزاری جشن تولد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعدادی بهایی در شیراز، توسط نیروهای امنیتی سپاه پاسداران، به دلیل برگزاری جشن تولد برای یکی از رهبران خود، همزمان با یکی از مناسبت‌های عزاداری در ایران، بازداشت شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، چهارشنبه 30 اکتبر 2019، تعدادی از پیروان فرقه بهاییت توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در شیراز دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، دلیل بازداشت افراد مذکور، برگزاری جشن تولد برای یکی از رهبران‌شان، همزمان با یکی از مناسبت‌های عزاداری شیعیان ایران، عنوان شده است.

«حرمت شکنی ایام عزاداری» به عنوان دلیل این اقدام بیان شده است.

بر اساس این گزارش، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اعلام کرد که بازداشت این افراد برای «جلوگیری از تحقق اهداف شوم آنان و بیگانگان حامی آنها» انجام شده است.

بهایی ستیزی، سیاست رسمی ایران به شمار می‌آید، طرح مشخص و برنامه‌ریزی‌ شده‌ برای نابودی جامعه بهایی در این حکومت تعیین شده است.

بهاییت تنها مذهب در ایران است که روحانیت شیعه برای مبارزه با آنان نهاد ویژه‌ای تأسیس کرده ‌است. «اعدام بهاییان، تخریب اماکن مقدس و گورستان‌های بهایی، توهین به مقدسات بهایی و جلوگیری از ادامه تحصیل و اشتغال آنان در مراکز دولتی و ادارات» از جمله اقداماتی است که جمهوری اسلامی علیه آنها انجام می‌دهد.

دادگاه‌های ایران به نوبه خود از بهاییان در برابر قتل، ضرب و تعرضات دیگر حمایت نمی‌کنند و آنان را مشمول حق دریافت خسارت ندانسته به این ترتیب هر آزار و تجاوزی به بهاییان مجاز است.

سازمان ملل متحد، در گزارش سال 2016 درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، بهاییان را ستم‌دیده‌ترین اقلیت دینی ایران نامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید