ایران: انتقال نیروی نظامی به سوریه با هواپیماهای ماهان ایر انجام می‌شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از فرماندهان سپاه قدس ایران فاش کرد که این کشور از هواپیماهای غول‌پیکر شرکت هوایی ماهان‌ایر برای انتقال نیروی نظامی به سوریه استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار نصرت‌الله حسینی‌پور از فرماندهان سپاه قدس در سوریه، در شهرستان لامرد استان فارس گفت: «این را بدانید که در جابجایی نیروها به سوریه فقط با هواپیمای غول پیکر ماهان بود که به داد ما می‌‌رسید، زیرا زیر رگبار دشمن وارد فرودگاه دمشق می‌‌شد و نیروهارا پیاده می‌‌کردند.»

او با طرح این ادعا که « ورود ما به خاک سوریه باعث شد تا از پیش روی دشمن جلوگیری کنیم»، گفت: « هر کشوری که پیمان دوستی با ایران داشته باشد از او حمایت می کنیم.»

هواپیمایی ماهان از تاریخ 12 اکتبر 2011 به‌علت کمک به سپاه پاسدارا، از سوی ایالات متحده آمریکا تحریم شده است.

در ماه‌ها و سال‌های گذشته علاوه بر آمریکا، کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و چند کشور دیگر نیز ورود هواپیماهای ماهان‌ایر به فرودگاه‌های‌شان منع کردند.

نصرت‌الله حسینی‌پور در سخنرانی خود در لامرد طعنه‌ای غیرمستقیم به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران نیز زد و او را به انتقام‌جویی و خصومت متهم کرد. این فرمانده سپاه قدس گفت: « فرزندان انقلاب اهل انتقام نیستند و از این همه نافرمانی ناراحت هستیم و مثل دیگران خصومت به خرج نمی دهیم و همین دولت تفنگدار به داد دولت مسلمان رسید و هر کشوری که پیمان دوستی با ایران داشته باشد از او حمایت می کنیم.»

حسن روحانی نیز پیش از این از وجود یک دولت پنهان نام برد که از سوی روحانی «دولت با تفنگ» نامیده شد؛ نامی که همه نگاه‌ها را به سوی سپاه پاسداران متوجه کرد.

حسن روحانی در ژوئن 2017 گفت: «ابلاغ سیاست‌های اصل 44 برای این بود که اقتصاد به مردم واگذار شود و دولت از اقتصاد دست بکشد، اما ما چه کار کردیم؟ بخشی از اقتصاد دست یک دولت بی‌تفنگ بود که آن را به یک دولت با تفنگ تحویل دادیم، این اقتصاد و خصوصی سازی نیست...از آن دولتی که تفنگ نداشت، می ترسیدند چه برسد به اینکه اقتصاد را به دولتی دادیم که هم تفنگ دارد و هم رسانه را در اختیار دارد و همه چیزی دارد و کسی جرأت ندارد با آنها رقابت کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید