معاون دفتر روحانی به اظهارات ضدبرجامی علم‌الهدی واکنش نشان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علیرضا معزی معاون اطلاع‌رسانی و ارتباطات دفتر روحانی، در واکنشی که آن را در توئیتر منتشر کرد، پاسخ اظهارات ضدبرجامی علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی را داد. او تکریم و ستایش روحانی از سوی سران کشورهای دیگر را حاصل قرارداد برجام عنوان کرد.

علیرضا معزی، شنبه 26 اکتبر 2019، با اشاره به هجدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد که روز گذشته در باکو برگزار شد، نوشت: «دیروز که ایران در دیدارهای رسمی و غیررسمی روحانی با سران جنبش عدم تعهد، به خاطر برجام و صبر راهبردی پس از خروج آمریکا، تکریم و ستایش می‌شد، درست همان موقع در داخل کشور از تریبون رسمی فریاد می‌زدند که "هیچ کس روی کره زمین، شما را به خاطر برجام احترام نمی‌کند"».

معزی به سخنان روز گذشته احمد علم‌الهدی در نماز جمعه مشهد اشاره کرد که برجام را قراردادی توصیف کرده بود که «افتخار» ندارد و احترام سران سایر کشورها به ایران به دلیل «جرات و شهامت» ایران و نه امضای برجام است.

علم الهدی همچنین «سرنگونی پهباد آمریکایی توسط ایران»، «حمله به تاسیسات آرامکو» و «گروگان گرفتن کشتی بریتانیا» را یادآور شده بود و احترام جهان به ایران را حاصل این رویدادها قلمداد کرد.

گفتنی است، قرارداد برجام، در راستای توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران و به دنبال تفاهم هسته‌ای لوزان، در ژوئیه 2015، در وین اتریش بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 بسته شد. بر اساس این قرارداد، ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را کاهش داد در مقابل برخی تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور لغو شد. اما با خروج آمریکا از برجام پس از به قدرت رسیدن ترامپ، تحریم‌ها علیه ایران بار دیگر اعمال شد و از سوی دیگر، ایران نیز اعلام کرد که پایبندی خود به برجام را طی گام‌هایی کاهش می‌دهد. بر طبق اعلام مقامات ایران، تاکنون سه گام برای کاهش تعهدات برجامی برداشته و عملی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید