فیسبوک ده‌ها حساب کاربری مرتبط با ایران و روسیه را مسدود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت فیسبوک طی بیانیه‌ای دوشنبه 21 اکتبر اعلام کرد که ده‌ها حساب کاربری مرتبط با ایران و روسیه را بسته است.

در بیانیه شرکت فیسبوک آمده است، این شرکت شبکه مجزا شامل حساب‌های کاربری، صفحه و گروه را به دلیل رفتارهای غیراصیل در فیسبوک و اینستاگرام حذف کرده است.

فیسبوک مدعی شد، مبدا فعالیت سه شبکه در ایران بوده و آنها اقدام به انتشار اطلاعاتی برای مناطق مختلف دنیا اعم از آمریکا، آفریقای شمالی و آمریکای لاتین کرده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده، شرکت مجموعاً 135 حساب کاربری، 26 صفحه، چهار گروه در فیسبوک و 21 حساب کاربری در اینستاگرام را با ادعای ارتباط با ایران حذف کرده است.

این شرکت همچنین گفت، 50 حساب کاربری در اینستاگرام و یک حساب کاربری در فیسبوک که مبدأ فعالیت آن روسیه بوده و مخاطب هدف آنها جامعه آمریکا بوده را نیز حذف کرده است.

قابل ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوامبر 2020 برگزار می‌شود. مسئولان فیسبوک خبر از تلاش‌های برخی از شبکه‌های جعلی برای نشر اخبار دروغین و دخالت در انتخابات پیش‌روی آمریکا داده‌اند.

قبل از این، روسیه به استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تاثیر نهادن بر اذهان عمومی مردم آمریکا در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2016 متهم شده بود. این اتهام موجب انتقادهای شدیدی از شرکت فیسبوک شد.

مارک زاکربرگ، مدیر کل شرکت فیسبوک اعلام کرد که این شرکت برای مانع شدن از نشر اخبار کذب به‌ویژه در ارتباط با انتخابات پیش‌روی آمریکا بر دامنه تلاش‌های خود خواهد افزود. زاکربرگ به نشر اخبار ناصحیح از سوی کشورهایی همچون روسیه، ایران و چین اشاره کرده و گفت که این کشورها هر بار از راهکارهای جدیدی برای نشر اخبار کذب بهره‌می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید