پلیس ایران: فعالیت بادیگاردها غیرمجاز است با آن برخورد می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس پلیس تهران، فعالیت، استخدام و تبلیغات بادیگاردها در فضای مجازی را غیرمجاز اعلام کرده و از برخورد قانونی با آنها و کسانی که این افراد را به کار گیرند، خبر داد.

حسین رحیمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، شنبه 19 اکتبر از غیرمجاز بودن فعالیت بادیگاردها در ایران خبر داد و گفت: «از سوی پلیس به شخص و یا شرکتی مجوز تبلیغ محافظ شخصیت داده نشده است».

به گفته او تنها «شرکت‌های نگهبان محله دارای مجوز فعالیت رسمی» هستند که حدود «140 شرکت در این حوزه و با هماهنگی کلانتری‌ها» در سطح تهران مشغول به کار هستند.

به تازگی، در اپلیکیشن‌‌های ایرانی، آگهی‌هایی، درباره اجاره بادیگارد ثبت شده است.

در مراسم‌هایی که سلبریتی‌ها در آن حاضر می‌شوند نیز در کنار برخی از آنها بادیگارد مشاهده شده است که وظیفه محافظت از این افراد مشهور را بر عهده دارند.

علاوه بر سلبریتی‌ها، برخی ثروتمندان در ایران هم بادیگارد استخدام می‌کنند. این در حالی است که پلیس ایران اعلام کرده که هویت این افراد توسط این نهاد تایید نشده است.

تقی مهری، رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی، درباره فعالیت این افراد به خبرگزاری ایسنا گفت: «در کشور ما اگر کسی بخواهد که از او محافظت شود باید مراحل مختلفی را طی کرده و مجوزهای لازم در این خصوص اخذ شود و اینطور نیست که هرکسی که خواست برای خودش یک محافظ یا تیم حفاظت داشته باشد».

او از لزوم بررسی استخدام بادیگارد برای محافظت از افراد در «شورای امنیت» خبر داد و اعلام کرد که در صورت تایید ضرروت محافظت از یک شخص این دستور «موقتی» است و دائمی نخواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید