عسل را به اندازه مصرف کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خوردن عسل، اغلب به عنوان یک ماده مغذی و مفید، طرفداران بسیاری دارد اما باید بدانید که بهترین حالت مصرف روزانه عسل، نصف قاشق چای خوری است و بیشتر از آن توصیه نمی شود.

عسل، بیشتر وقتها همراه خوردنی ها برای کاهش مقدار کالری، به مصرف می رسد و با خاصیت شیرینی طبیعی خود، جایگزین شیرینی های مصنوعی می شود. اغلب افراد دوست دارند این ماده طبیعی شیرین را با چای مصرف کنند اما بهترین حالت مصرف عسل روزانه، نیم قاشق چای خوری است.

با وجود آنکه عسل به عنوان یک شیرینی طبیعی محبوب و سالم تر از شکر شهرت دارد، غذای چندان عالی نیست چون از نظر علمی خاصیت خود شکر را ندارد.

علیرغم اینکه هر دو ماده، حاوی گلوکز و فروتوز هستند شکر به جز ترکیب هیدرونات موجود در آن، حاوی هیچگونه ارزش غذایی نیست و عسل نیز ویتامین یا ماده معدنی ندارد.

تفاوت هایی بین شکر و عسل وجود دارد. مثلا عسل بیشتر از شکر فلوکتوز دارد و شیرینیش بیشتر است. به هرحال هر شخصی بنا به تشخیصش یکی از این دو ماده را انتخاب می کند.

اما لازم است برای انتخاب شیرینی مورد نظر قهوه به این نکات توجه کنید:

عسل سرشار از آنتی اکسیدانت است که از التهاب جلوگیری می کند، به همین دلیل مانع بروز بسیاری عوامل ضد سلامت می شود و به ایجاد تاثیر مثبت در ایمنی بدن کمک می کند.

در مقایسه با شکر که درصد چربی و پروتئین آن صفر است، عسل مغذی تر است اما تاثیر آن زیاد نیست.

یک قاشق چای خوری عسل، حاوی 22 کالری است در حالی که این مقدار شکر تنها حاوی 16 کالری است.

مقدار مصرف عسل به میزان کم در طول روز برای سلامتی بهتر است، چون مصرف زیاد آن منجر به دیابت، چاقی و حملات قلبی می شود.

در مصرف روزانه عسل همراه با قهوه زیاده روی نکنید چون بعضی افراد قهوه زیاد مصرف می کنند نباید هر بار به آن عسل اضافه کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید