خامنه‌ای خطاب به سپاه پاسداران: ابزار نظامی پیشرفته تولید کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای رهبر ایران یکشنبه 13 اکتبر از اعضای سپاه پاسداران خواست تا ابزار نظامی به روز و پیشرفته تولید کنند.

به گزارش منابع خبری ایران، خامنه‌ای در مراسم سالانه «دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین» خطاب به سپاه پاسداران این کشور تاکید کرد، ابزار نظامی سپاه باید پیشرفته باشد.

او در این مراسم گفت: «ما در زمینه‌ ابزار نظامی در دوران طاغوت، هم وابسته، هم عقب‌مانده و هم نابلد بودیم. ابزار نظامی باید به‌روز باشد، مال خود شما باشد، خود شما آن را ابداع و تولید کنید».

رهبر ایران در ادامه گفت: «دشمنان خدا با بندگان خدا دشمنی می‌کنند و این دشمنی، چهره‌ بندگان خدا را روشن‌تر می‌کند و آنان را عزیزتر می‌کند».

رهبر ایران همچنین خطاب به نیروهای سپاه گفت، ببینید امروز در همه‌ی زمینه‌های نظامی و اطلاعاتی چه لازم دارید و به سراغ آن بروید.

علی خامنه‌ای رهبر ایران هفته گذشته 9 اکتبر در دیدار با شماری از نخبگان و استعدادهای برتر علمی این کشور گفته بود، در اسلام ساخت بمب اتم حرام است. او گفت، با آنکه می‌توانستیم، در راه ساخت بمب اتم وارد نشدیم.

او گفت بر اساس احکام اسلام ساخت و نگهداری این سلاح مطلقاً حرام است بنابراین هیچ دلیلی ندارد که برای تولید و نگه‌داشت سلاحی که استفاده از آن مطلقاً حرام است، هزینه کنیم. این سخنان خامنه‌ای در حرام دانستن ساخت ونگه داری بمب اتم در حالی عنوان شد که سازمان انرژی اتمی ایران در سالگرد خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که این کشور تولید بدون محدودیت آب سنگین را آغاز کرده است. همچنین سقف تعیین شده در توافق هسته‌ای موسوم برجام برای تولید اورانیوم غنی‌سازی شده هم متوقف شده است.

در سال‌های اخیر آزمایش‌ موشکی ایران و رونمایی از برخی از تجهیزات نظامی همواره مورد انتقاد آمریکا و کشورهای اروپایی قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size