پلیس تهران: «8مارس»، «چهارشنبه‌های سفید» و «نه به حجاب اجباری» را منهدم کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس پلیس تهران، فعالیت‌های مدنی در مبارزه با حجاب اجباری را تلاشی برای از بین بردن حیا در ایران خواند که توسط باندها و شبکه‌های سازمان یافته انجام می شود. او با نام بردن از گروه‌های؛ هشت مارس، چهارشنبه های سفید و نه به حجاب اجباری، از شناسایی و انهدام آنها توسط پلیس خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، چهارشنبه 9 اکتبر 2019، حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران، در همایش «آمران به معروف و ناهیان از منکر» در مقر پلیس امنیت اخلاقی، تاکید کرد که پلیس ایران « با وجود توهین‌هایی که به آن می شود، در مبارزه با بی‌حجابی کوتاه نمی آید».

او با اشاره به اجرای «طرح ناظر یک»، نتیجه آن را «افزایش رعایت حجاب در خودروها» تا 90 درصد اعلام کرد و گفت که طی این طرح، هیچ برخورد تندی با زنان نشده است.

رحیمی در «طرح ناظر دو» از قاطعیت در برخورد با کسانی که به گفته او مروج «فرهنگ بی‌حیایی و بی‌حجابی» باشند، خبر داد و گفت که پلیس در یازده پاساژ و مال بزرگ برای کنترل حجاب مستقر شده است.

رئیس پلیس تهران، از جدیت پلیس در برخورد با بی حجابی تاکید کرد و گفت: «حتی اگر صبح تا شب به ما چوب و سنگ زده و فحش بدهند ما تا آخرین نفس به مسیر خود ادامه خواهیم داد».

او در ادامه اعلام کرد که فضای مجازی توسط پلیس امنیت اخلاقی رصد می شود و «ضربات جدی» به کسانی که «فساد اخلاقی» را ترویج می کنند، وارد شده است.

رئیس پلیس تهران، از ماموران پلیس راهور خواست با کشف حجاب و افرادی که شرب خمر می کنند و پشت فرمان می‌نشینند به شدت برخورد کنند.

او همچنین در حالی از انهدام «گروه هشت مارس، چهارشنبه های سفید و نه به حجاب اجباری» خبر داد که مسیح علینژاد؛ موسس کمپین چهارشنبه های سفید که برای لغو قانون حجاب اجبارری تلاش می کند، همچنان در خارج از ایران مشغول فعالیت است و اخباری را درباره فعالیت مدنی زنان داخل ایران منتشر می کند.

مسیح علینژاد، خبرنگار آزاد که پس از انتخابات جنجالی سال 88 از ایران خارج شد، در ابتدا کمپین «آزادی‌های یواشکی» را راه اندازی کرد که در آن زنان ایرانی عکس‌های بی حجاب از خودشان را منتشر کرده و درباره تجربه خودشان از آزادی پوشش حرف می‌زدند. او سپس کمپین چهارشنبه های سفید را تاسیس کرد که طی آن، زنان از تجربه بی حجاب شدن در ملاعام فیلم تهیه و برای او می فرستادند.

لازم به ذکر است که سه فعال مدنی زن با نام های «منیره عربشاهی، یاسمن آریانی و مژگان کشاورز» که طی فعالیتی مسالمت آمیز، در هشت مارس، روز جهانی زن، در مترو به زنان محجبه گل اهدا کردند، دستگیر و مجموعا به 55 سال زندان محکوم شدند.

سازمان ملل متحد و وزارت خارجه آمریکا به این رفتار ایران با فعالان مدنی زن به شدت اعتراض کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید