اعتراض به اختصاص تعداد کم بلیت به زنان در بازی ایران و کامبوج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ورودی ورزشگاه آزادی تهران قرار است برای اولین بار پس از 40 سال، طی بازی ایران و کامبوج به روی زنان بدون گزینش، گشوده شود، اما اختصاص تعداد کمی از بلیت‌های بازی ایران و کامبوج به زنان، موجب اعتراضات حامیان ورود زنان به ورزشگاه شده است.

پس از اعزام هیئتی از فیفا به قصد بررسی آمادگی ورزشگاه آزادی برای پذیرفتن زنان در بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل کامبوج در انتخابی جام جهانی، سرانجام این کشور تسلیم فشار فیفا شد و برای فرار از تنگنای تعلیق فوتبال ایران، اجازه داد زنان برای اولین بار پس از 40 سال، بدون گزینش، وارد ورزشگاه شوند.

اما اختصاص تعداد کمی از بلیت‌ها به زنان، موجب اعتراض حامیان ورود زنان به ورزشگاه شده است که خواهان سهم بیشتری از بلیت فروشی این بازی هستند.

حامیان ورود زنان به ورزشگاه، اعتراض خود را در فضای مجازی و با نوشتن هشتگ WakeUpFIFA اعلام کردند. آنها با انتشار گسترده این هشتگ، فیفا را مخاطب قرار داده اند و خواستار رفع این تبعیض علیه زنان شده اند.

فدراسیون فوتبال ایران، مسیری کاملا مجزا از مردان را برای تردد زنان به ورزشگاه آزادی، محل برگزاری بازی تیم ایران و کامبوج، در نظر گرفته است.

همچنین پارکینگ و ورودی زنان هم از مردان جدا شده است و تنها جایگاه شماره 8 ورزشگاه آزادی، پذیرای زنان خواهد بود در حالی که به گفته کارشناسان شاید مردان فقط یک سکو را برای این دیدار پر کنند.

نیروی انتظامی پیش از این، از استقرار پلیس زن در این دیدار خبر داده بود. بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه ناجا، اعلام کرد که یک گروهان حدوداً 150 نفره از پلیس زن برای «کنترل، بازبینی و نظارت در ورزشگاه آزادی» حضور خواهند داشت.

او حضور این گروهان زنان یگان ویژه را به منظور «کنترل، بازرسی و تامین امنیت تماشاچیان زن» عنوان کرد.

تصاویری نیز در برخی رسانه ها منتشر شده که نشان می دهد جایگاه زنان در حال جداسازی با فنس است که مورد اعتراض برخی کاربران قرار گرفت و آن را توهین آمیز توصیف کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید