دستگیری 11 کارگر شرکت نیشکر هفت تپه در خرم آباد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

11 کارگر شرکت نیشکر هفت تپه که قرار بود با نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس ایران دیدار کنند، در عوارضی خرم آباد توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه وارد چهاردهمین روز اعتصاب خود شدند، حمایت از کارگران اخراج شده، تامین امنیت شغلی، بازگشت شرکت به دولت از بخش خصوصی، آزادی اسماعیل بخشی و سایر کارگران که پرونده امنیتی دارند از جمله مطالبات این کارگران است. کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه که پیش از این، خبر بازداشت یوسف بهمنی کارگر این شرکت را منتشر کرده بود، امروز یکشنبه 6 اکتبر 2019، اعلام کرد که 11 نفر از کارگران این شرکت که قرار بود فردا با نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس ایران درباره پیگیری مطالبات خود دیدار و گفت وگو کنند، در عوارضی خرم آباد توسط پلیس امنیت ایران دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، اسامی تعدادی از این کارگران بازداشت شده «محمد خنیفر، امید آزادی، مهدی داوودی، ابراهیم عباسی منجزی، حسن جوادی کهنگی» اعلام شده است.

تجمعات و اعتصابات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه ایران از سال گذشته آغاز شد اما پس از سرکوب و برخورد امنیتی با تجمعات مسالمت آمیز کارگران، متوقف شد. نیروهای امنیتی این کشور اسماعیل بخشی و سپیده قلیان که در تشکیل این تجمعات نقش داشتند را پس از حمله به منزل شخصی آنها دستگیر و روانه زندان کردند. بخشی به 14 سال و قلیان به 18 سال زندان محکوم شدند. پس از آنکه این احکام مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ایران خواستار تغییر در این احکام شد. اما قاضی مقیسه در این باره گفت که با صدور این احکام «آخرت خود را خریده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید