رئیس پلیس تهران: گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر در پاساژها ایجاد می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسین رحیمی رئیس پلیس تهران شنبه 5 اکتبر 2019 اعلام کرد که هماهنگی با صاحبان مجتمع‌های تجاری و پاساژهای بزرگ برای ایجاد گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر، انجام شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، حسین رحیمی در دیدار با تعدادی از ائمه استان تهران، با اشاره به اجرای «طرح ناظر» از ابتدای امسال برای برخورد با «کشف حجاب داخل خودروها»، نتیجه این طرح را «کاهش 80 درصدی کشف حجاب داخل خودروها» در مقایسه با سال گذشته عنوان کرد.

پیش از این، ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا، نیز «طرح ناظر» را برای برخورد با بی‌حجابی چه در خودرو و چه در معابر عمومی، دانست و یکی از «جرایمی که قانون‌گذار مصوب کرده» را «کشف حجاب در معابر عمومی» عنوان کرد.

سلیمانی از تشکیل «طرح ناظر دو و سه» نیز خبر داد که در طرح ناظر دو تمامی اماکن عمومی برای جلوگیری از کشف حجاب مورد نظارت قرار می‌گیرند و درباره طرح ناظر سه نیز گفت: «کار‌های عملیاتی آن انجام شده و از سوی دیگر این طرح در استان‌ها به صورت پایلوت انجام شده که نتیجه آن مطلوب بوده و در آینده‌ای نزدیک نیز این طرح ابلاغ خواهد شد».

رحیمی در ادامه از برنامه‌ریزی مفصل پلیس برای «برخورد با رانندگان و سرنشینان خودروها و افرادی که در گوشه و کنار خیابان‌ها اقدام به بی‌حجابی و بدحجابی می‌کنند» خبر داد.

او همچنین بر برخورد با واحدهای صنفی که «مانتوهای توری و جلوباز» می‌فروشند، تاکید کرد.

رئیس پلیس تهران، از هماهنگی با صاحبان مجتمع‌های تجاری و پاساژهای بزرگ برای ایجاد «گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر» و آغاز فعالیت آنها پس از آموزش توسط پلیس خبر داد.

گفتنی است، جمهوری اسلامی هر روز قوانین سخت‌گیرانه‌تری را در رابطه با حجاب وضع می‌کند، از سوی دیگر، فعالیت مدنی زنانی که مخالف حجاب اجباری هستند نیز روز به روز گسترش بیشتری پیدا می‌کند. کمپین «چهارشنبه های سفید» نیز در همین زمینه فعالیت می‌کند.

طی روزهای اخیر، علیه موسس این کمپین؛ «مسیح علینژاد» برای توقف فعالیت‌هایش، از طرف جمهوری اسلامی اقداماتی انجام شد. تعدادی از بستگان او، از جمله برادرش «علی علینژاد» توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند و مطابق گفته این خبرنگار، بازداشت شدگان برای مصاحبه تلوزیونی علیه او تحت فشار قرار دارند.

پیش ازاین هم، سه فعال مدنی زن «یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز» با اتهام «تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا» مجموعا به 55 سال زندان محکوم شدند. این زنان پیش از بازداشت، ویدیویی از خود منتشر کردند که در آن به زنان در مترو به مناسبت روز جهانی زن، گل اهدا می‌کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size