مردم معترض لردگان فرمانداری، شبکه بهداشت و دفتر امام جمعه را به آتش کشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از انتشار فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی در اعتراض به مبتلا شدن تعدای از ساکنان روستای «چنار محمودی» به ایدز، مردم لردگان روز شنبه 5 اکتبر در مقابل فرمانداری و شبکه بهداشت این منطقه دست به تجمع زدند.

به گفته یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی «مردم معترض، تجمع خود را به صورت مسالمت آمیز در مقابل فرمانداری و شبکه بهداشت لردگان آغاز کردند و خواهان توضیح مسئولین در قبال مبتلا شدن تعدای از ساکنان این روستا به ایدز شدند. اما با عدم پاسخگویی و برخورد خشن نیروهای ضد شورش مواجه شدند.»

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از به آتش کشیده شدن فرمانداری، شبکه بهداشت، دفتر امام جمعه و همچنین تعدادی از ماشین‌های نیروهای ضد شورش، توسط مردم خشمگین لردگان است.

تصاویری هم از شلیک گازاشک‌آور توسط نیروهای ضد شورش برای متفرق کردن مردم پخش شده است. برخی گزارش‌های تایید نشده از زخمی شدن ده‌ها تن از مردم لردگان در اعتراضات امروز خبر دادند.

پیشتر وبگاه سلامت‌نیوز به نقل از یک منبع آگاه گزارش کرد که برخی از اهالی روستای چنار محمودی حدود دوماه پیش، پس از دادن آزمایش دیابت متوجه شدند که تعدادی از آنها مشکوک به داشتن بیماری «اچ ای وی» ایدز هستند. این بیماران به نتیجه این آزمایش اکتفا نکرده و برای اطمینان بیشتر به مراکز درمانی اصفهان و شیراز مراجعه کردند که در آنجا نیز نتیجه مثبت بود.

خبرگزاری ایسنا هم گزارش کرد که یک بهیار روستا به دلیل احتمال دست داشتن در ابتلای این افراد به ایدز دستگیر شده است. احمدرضا بهرامی، رئیس دادگستری استان چهارمحال و بختیاری گفته که «برخی ادعا دارند یکی از بهیارانی که در این مرکز بهداشت کار می‌کرده است در زمانی که برای آزمایشات از آنها خون می‌گرفته، به جای اینکه برای هر فرد از یک سرنگ استفاده کند، از سرنگ مشترک استفاده کرده است.»

هنوز درباره تعداد افرادی که اینگونه به HIV مبتلا شده‌اند آمار دقیقی وجود ندارد ولی یک مقام فرمانداری لردگان تعداد مبتلایان را 22 نفر اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید