سلطان فولاد ایران که ابربدهکار بانکی است از این کشور فرار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک خبرگزرای ایرانی ضمن تایید خبر گریختن یک ابربدهکار بانکی به نام رسول دانیال زاده اعلام کرد که این فرد چند ماهی است متواری شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان، جمعه 4 اکتبر 2019، اعلام کرد که انتشار خبر متواری شدن یک ابربدهکار بانکی در فضای مجازی طی روزهای گذشته، صحت دارد.

بر اساس این گزارش، این فرد فراری با نام رسول دانیال زاده، یک ابربدهکار بانکی است که طی ماههای اخیر از ایران گریخته است.

باشگاه خبرنگاران جوان در ادامه افزود که این فرد به بهانه درمان، به خارج از ایران سفر کرده و وکیل او در حال پیگیری این پرونده است.

رسول دانیال زاده که به سلطان فولاد نیز معروف است، مدیرعامل کارخانه فولاد گیلان و فولاد کاویان اهواز بود.

این فرد، به پرداخت رشوه به مدیران شعب بانکی برای همراهی در ارائه تسهیلات نجومی برای کارخانه‌های کوچک غیرفعال و بدهکاری های کلان متهم است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی نماینده پیشین مجلس ایران، از ارتباط گیری بین مفسدان اقتصادی در ایران خبر داد و از رابطه بین دانیال زاده و طبری، دو متهم مفاسد اقتصادی پرده برداشت.

او اعلام کرد که این دو فرد در فساد اقتصادی به یکدیگر خدمات متقابل ارائه می دادند.

زاکانی بر فرار دانیال ‌زاده با وجود اتهام «سه هزار میلیارد تومان بدهی»، تاکید کرد و گفت: «عناصر فاسد دست به دست هم دادند و شبکه درست کردند و این شبکه همه‌گیر شده است الان در جامعه صحبت از فساد چند هزار میلیاردی مثل فساد 500 میلیاردی، هزار میلیاردی، دو هزار میلیاردی، سه هزار میلیاردی و حتی 9 هزار میلیارد تومانی است».

او فساد در ایران را یک «اپیدمی» توصیف کرد که گاهی سیستم حاکمیت به تولید آن کمک می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید