پمپئو تصویری از تخلیه محموله نفت‌کش ایرانی در سواحل سوریه را منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه دوم اکتبر 2019 با انتشار تصویری از تخلیه محموله نفت‌کش ایرانی در سواحل سوریه، گفت که علیرغم وعده‌های محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، درباره اینکه نفت‌کش آدریان دریا 1 نفت به سوریه نمی‌برد، نفت این کشتی در سواحل سوریه تخلیه شد.

پمپئو این تصویر ماهواره‌ای از کشتی آدریان دریا 1 در نزدیکی سواحل سوریه را در صفحه توئیترش منتشر کرد و در ذیل آن نوشت: «آیا اگر این نفت به سوریه رسیده باشدف جهان ایران را متحمل مسئولیت آن خواهد کرد؟»

پمپئو پیش از این نظر همتای ایرانی‌اش را به دروغگویی متهم کرده و به برنامه Face the Nation شبکه CBS News گفته بود: «نمی‌دانم چرا برخی به وزیر امور خارجه ایران گوش می‌دهند؟ او هیچ ارتباطی با سیاست خارجی ایران ندارد. دهه‌ها دروغ گفت و در آخر استعفا کرد.»

خبرگزاری ایرنا به نقل از عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گزارش کرده بود که نفتکش مورد اختلاف تهران و غرب، پس از پهلوگیری در سواحل دریای مدیترانه، محموله خود را تحویل داد.

موسوی گفته بود: «نفتکش ایرانی آدریان دریا در انتهای مسیر خود در سواحل دریای مدیترانه پهلو گرفت و محموله‌اش را تخلیه کرد.»

آدریان دریا سیستم‌های ردیابی ماهواره‌ای خود را ماه گذشته و در نزدیکی سواحل سوریه خاموش کرده بود ولی ماهواره‌های تصاویری از این نفتکش در نزیکی بندر طرطوس سوریه ثبت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید