نماینده مجلس ایران: گرانی سه برابری لوازم التحریر کمر مردم را خم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک نماینده مجلس ایران، با انتقاد از افزایش سه برابری نرخ لوازم التحریر نسبت به سال گذشته، اعلام کرد که «کمر مردم از بار گرانی خم شده است».

بر اساس گزارش خبرگزاری خانه ‌ملت، سه شنبه 1 اکتبر 2019، حسن بهرام نیا، تورم را از مشکلات مطرح در ایران دانست و با بیان اینکه «گرانی کمر مردم را خم کرده» از افزایش سه برابری قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته خبر داد.

او از اینکه خانواده‌هایی که سه دانش‌آموز دارند 900 هزار تومان برای خرید لوازم‌التحریر هزینه صرف کنند را مورد انتقاد قرار داد.

به گفته نماینده مردم نهاوند در مجلس ایران، «یک دفتر 80 برگ از 4 هزار تومان در سال گذشته به 14 هزار تومان» افزایش یافته است.

حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس ایران نیز با انتقاد از گرانی لوازم تحریر در آستانه بازگشایی مدارس، از «افزایش فشار بر اقشار کم درآمد و عدم توان آنها برای تهیه لوازم مورد نیاز برای تحصیل فرزندانشان» خبر داد.

او در این باره گفت: «بی‌تردید دولت به ویژه وزارت آموزش و پرورش در رابطه با حفظ نظم و کنترل قیمت‌ها در بازار لوازم التحریر صد درصد مردود شد».

مقصودی، گرانی لوازم‌التحریر را مغایر با اصل 30 قانون اساسی دانست و از نمایندگان خواست تا بعد از اتمام تعطیلات مجلس در این مورد از رئیس جمهور و سایر مسئولان مربوطه سوال کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید