سخنگوی قوه ‌قضائیه: برادر رئیس جمهوری ایران به 5 سال حبس محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه ‌قضائیه ایران سه‌شنبه یکم اکتبر اعلام کرد که حسین فریدون، برادر رئیس جمهوری ایران، به پنج سال حبس قطعی محکوم شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در یک نشست خبری، اتهام حسین فریدون را اخذ رشوه دانست و گفت: «دادگاه تجدیدنظر درباره آقای فریدون تصمیم گرفته و رای نهایی را صادر کرده است».

او با اشاره به اینکه در دادگاه تجدیدنظر، در مورد سه نفر از متهمان این پرونده، «ارفاق‌هایی» لحاظ شده، از تغییر حکم حسین فریدون از «هفت سال به پنج سال» خبر داد.

اسماعیلی بر ضرورت پرداخت «جزای نقدی و مبلغ رشوه بیش از 31 میلیارد تومان» که به عنوان مابقی مجازات ها تعیین شده، تاکید کرد.
به گفته او یک نفر از متهمان دیگر در این پرونده تبرئه شد.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین درباره یکی از زنان متهم در این پرونده که دادگاه بدوی دو سوم از مجازات او را تعلیق کرده بود، اعلام کرد که دادگاه تجدیدنظر یک سوم باقی مانده را هم تعلیق کرده است.

گفتنی است، نخستین بار، حسین فریدون، به دخالت در تعیین رئیس بانک رفاه کارگران پس از جنجال ایجاد شده درباره فیش های حقوقی متهم اما این اتهام توسط او به شدت تکذیب شد.

پس از آن، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 2017، محاکمه حسین فریدون به اتهام فساد مالی، بار دیگر مطرح شد. ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه کنونی که در آن زمان رقیب روحانی به شمار می رفت، در یکی از مناظره‌های زنده تلویزیونی، حسن روحانی را متهم کرد که مانع رسیدگی به جرایم «نزدیک‌ترین» افرادش شده ‌است.

او از ممانعت رئیس جمهوری در رسیدگی به فساد مالی برادرش؛ حسین فریدون، در حالی خبر داد که مدارک و اسناد علیه این متهم تهیه و به دفتر رئیس جمهور ارسال شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size