ایران چند دیپلمات عراقی را دستگیر و آنها را در خیابان کتک زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک سند فاش شده از سفارت عراق در ایران، نشان داد نهادهای امنیتی ایران چند کارمند وزارت امور خارجه عراق که برای ماموریت رسمی در شهر مشهد حضور داشتند را دستگیر کرده و آنها را در خیابان کتک زده‌اند.

براساس این سند که از سوی سرکنسولگر عراق در مشهد، خطاب به دفتر وزیر امور خارجه نوشته شده، نیروهای امنیتی ایران در تاریخ 28 سپتامبر 2019 اقدام به دستگیری دو کارمند کنسولگری کرده و علیرغم مصونیت دیپلماتیک، آنها را در خیابان کتک زده‌ و به دادگاه برده‌اند و دادگاه نیز برای آزادی آنها از زندان درخواست کفالت کرده است.

خبرگزاری ملی عراق شامگاه دوشنبه 30 سپتامبر 2019 گزارش کرد که این سند را از کنسولگری این کشور در مشهد به دست آورده و بر اساس آن، این دو دیپلمات دستگیر شده و کتک خورده، بر ای هماهنگی‌های «مراسم اربعین» در مشهد حضور داشتند.

بر اساس این گزارش نهادهای امنیتی ایران دیپلمات‌های عراقی را پس از دستگیری، در خیابان مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند و پس از آنکه طرف عراقی به آنها اطلاع داده که ایران افراد کارمندان یک دولت خارجی بوده و مصونیت دیپلماتیک دارند، آنها را به زندان افکنده و روز بعد به دادگاه فرستادند.

دادگاهی در مشهد نیز برای آزادی آنها قرار کفالت صادر کرد ولی پس از تماس‌های صورت گرفته با نهادهای ایرانی ذی‌ربط، این افراد بدون کفالت آزاد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید